5600X'e stok soğutucu yeter mi?

1300X ile 5600X farklı işlemciler birebir kıyaslayamazsınız.

En kötü CPB kapatırsınız endişelenmenize gerek yok.

Kıyaslamadım, Stok soğutucunun iyi bir soğutucu olduğuna deyindim, kıyasladığımı nereden çıkardınız ben anlamadım, o soğutucu ile R5 3500X'i arkadaşta 4.4 GHz'de OC ile çalıştırdık ve sıcaklık olarak 74-79 aralığında geziyordu, kötü bir stok soğutucu değil.

Kıyaslamadım, Stok soğutucunun iyi bir soğutucu olduğuna deyindim, kıyasladığımı nereden çıkardınız ben anlamadım, o soğutucu ile R5 3500X'i arkadaşta 4.4 GHz'de OC ile çalıştırdık ve sıcaklık olarak 74-79 aralığında geziyordu, kötü bir stok soğutucu değil.

Stok soğutucu 120MM'lik bir fan ve gerçekten çok ufak bir alüminyum parçasından ibaret. Kendim R3 1300X kullandım, arkadaşım R5 1400 kullanıyor. 1000 serisi işlemciler fazla ısınmıyorlar. Bu soğutucunun Intel'in stok soğutucusundan en büyük farkı daha şekil durması.

Bana ne yaparken o sıcaklıkları gördüğünüzü, kaç volt verdiğinizi söylemezseniz ''şu kadar OC yaptık'' kelimesi maalesef bir anlam ifade etmiyor.

Stok soğutucu 120Mm'lik bir fan ve gerçekten çok ufak bir alüminyum parçasından ibaret. Kendim R3 1300X kullandım, arkadaşım R5 1400 kullanıyor. 1000 serisi işlemciler fazla ısınmıyorlar. Bu soğutucunun Intel'in stok soğutucusundan en büyük farkı daha şekil durması.

Bana ne yaparken o sıcaklıkları gördüğünüzü, kaç Volt verdiğinizi söylemezseniz "şu kadar OC yaptık" kelimesi maalesef bir anlam ifade etmiyor.

Ne kadar voltaj verdiğimizi hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı