R5 7500F stok soğutucu yeter mi?

tupcureis

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 7500F 4060 sistemde Minecraft PUBG Mobile gibi düşük oyunlar oynayacağım. Ağır olmayan oyunlarda işlemci çok ısınır mı? İşlemci çok ısınan bir işlemciymiş. Ben stok fanda kullanacağım. İleride sıvı soğutma bağlatırım. Şimdilik basit oyunlarda sıkıntı çıkarır mı?

Arkadaşlar Ryzen 5 7500F 4060 sistemde Minecraft PUBG Mobile gibi düşük oyunlar oynayacağım. Ağır olmayan oyunlarda işlemci çok ısınır mı? İşlemci çok ısınan bir işlemciymiş. Ben stok fanda kullanacağım. İleride sıvı soğutma bağlatırım. Şimdilik basit oyunlarda sıkıntı çıkarır mı?
İdare eder bir süre ama ilerde hava soğutma alman lazım. Çok pahalı birşeye gerek yok.

Asla yetmez. 90 derecenin altında tutamazsınız oyunlarda vesaire. 214XT, ag/ak400 almanızı öneririm.
224XTS var hocam daha iyi.

Underwolt yapsam veya güç seçeneklerinde güç tasarrufu moduna alsam bişeyler değişmez mi ? Sadece 2-3 ay kullancam stok fanla. Güzel bi soğutma alcam ama biraz stok fanla kullancam.

Underwolt yapsam veya güç seçeneklerinde güç tasarrufu moduna alsam bişeyler değişmez mi ? Sadece 2-3 ay kullancam stok fanla. Güzel bi soğutma alcam ama biraz stok fanla kullancam.
2-3 aydan hiçbirşey olmaz hocam. Merak etmeyin. Siz normal kullanın. 3-4 ay sonra soğutucu alır takarsınız.

Hatta bir link daha atay ım. Bütçem çıkar derse bunu alın.

5 kuruş yok hocam. O zaman 2-3 ay kullanıp güzel bişey alırım. Peki underwolt yapsam bi etkisi olurmu şimdilik. Yada güç seçeneklerinden güç tasarrufuna alsam. Performans düşsün. Mc ile pubg gibi hafif oyunlar oynarım genelde

Ayrıca bu soğutucularla kaç derecelerde dolaşır. merak ettim ?

Hocam soğutucu almanıza gerek yok 65w zaten tdp değeri işlemcinin, biosda curve optimizerdan negatif curve ayarlayın, aşağıdaki video yardımcı olacaktır:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı