5600X'in boştayken 60 derece, oyundayken 80 derece olması sıkıntı yaratır mı?

furs0n

Hectopat
5600X + 3070 sistemim var. Fallen Order oynarken az önce yüksek ısıdan dolayı işlemci kendini kapattı, bilgisayar kendi kendini resledi. Oyundayken 80-90 derecelerde, boştayken de 45-60 derece arasında. 80 derece normal bir değer bu işlemci için fakat bilgisayarın kendini kapatması sorununu nasıl çözebilirim? İşlemciye sahip olup da düşük sıcaklıkta kullananlar nasıl çözdüler?

Bilgisayarın kendisini kapatması bir güvenlik tedbiri. Böyle durumlarda kapanması yararına olur.

5600X + 3070 sistemim var. Fallen Order oynarken az önce yüksek ısıdan dolayı işlemci kendini kapattı, bilgisayar kendi kendini resledi. Oyundayken 80-90 derecelerde, boştayken de 45-60 derece arasında. 80 derece normal bir değer bu işlemci için fakat bilgisayarın kendini kapatması sorununu nasıl çözebilirim? İşlemciye sahip olup da düşük sıcaklıkta kullananlar nasıl çözdüler?
Hocam Ryzen 5 2600 kullanıyorum, 1 hafta önce konu açtım aşırı yüksekti sıcaklıklar ama sonradan fark ettim, kendi yaptığım hata yüzündenmiş, sizin başınıza böyle bir şey gelmiş olma ihtimaline karşın işlemci güç kablosunun CPU Fan kısmına takılı olduğundan emin olun ardında işlemci fanının iyice oturduğundan emin olun.

Yük altında ısı değerleri yüksek görünüyor. Stock soğutucu kullanıyorsanız voltaj düşürüp overclock yapmayı deneyebilirsiniz. Stok soğutucuyla bence sabit en iyi çözüm overclock.

Yeni konular

Geri
Yukarı