i5-10300H boştayken bile 60-80 derece arası

Bilgisayarıma format attım virüs taramasına hala ihtiyaç var mıdır? ThrottleStop'tan kastınızı bilmiyorum üzgünüm.

Herhangi bir şey yoktu, sistemimde çok bir şey yüklü olmadığı için format atıp denedim sıcaklık biraz düştü ama çok bir fark yok. Donanımsal bir şey olabilir, Asus teknik servisi ile iletişime geçtim. En müsait zamanda termal macunu da yenilemeyi düşünüyorum.
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile işlemci gücü artırma modunu devre dışı bıraktım. Boştayken sıcaklık 45 dereceye düştü fakat tabi ki performans düşüsü de oluyor. Benim anlamadığım normalde boştayken ghz 2 seviyelerine düşerken neden 2 gündür bu modu kapatmadığım zamanlar 3.5'tan aşağı inmediği.
İşlemci agresifliği değişmiş. Pil simgesine sağ tıklayın. Dengeli yi seçin.

İşlemci agresifliği değişmiş. Pil simgesine sağ tıklayın. Dengeli yi seçin.

1639764707788.png

Maalesef değiştiremiyorum böyle diyor.

Öyleyse ThrottleStop indirip ana ekrandan SpeedShift EPP'yi 128 ayarlayın ve tikleyin. Bu programla daha çok şey yapabiliriz haberiniz olsun.
Dediğiniz işlemi yaptım ama sıcaklık arttı. Fakat bir şey farkettim. Normalde 80-90 dereceyi gördüğünde laptopun num lock tuşlarının olduğu kısımda çok hafif bir ısı olurdu. Şuan yok. Bu sıcaklık değişimi Armoury Create uygulamasını güncelledikten sonra oldu. Başka bir uygulama ile sıcaklığa bakacağım birazdan.
Dediğiniz işlemi yaptım ama sıcaklık arttı. Fakat bir şey farkettim. Normalde 80-90 dereceyi gördüğünde laptopun num lock tuşlarının olduğu kısımda çok hafif bir ısı olurdu. Şuan yok. Bu sıcaklık değişimi Armoury Create uygulamasını güncelledikten sonra oldu. Başka bir uygulama ile sıcaklığa bakacağım birazdan.
ThrottleStop'ta gözüküyormuş 60 derece civarında gene.

ThrottleStop'ta gözüküyormuş 60 derece civarında gene.
Asus'un uygulaması biraz yanıltıcı olabilir. Genelde ThrottleStop doğru ısıyı belirtir. Ancak istisnalar vardır. HWİnfo aracıyla da bakın dilerseniz.

Asus'un uygulaması biraz yanıltıcı olabilir. Genelde ThrottleStop doğru ısıyı belirtir. Ancak istisnalar vardır. HWİnfo aracıyla da bakın dilerseniz.
Bahsettiğiniz programı indirdim. 50 derece gösteriyor. Eskisinden çok hala ama sanırım sorun yapcak kadar değil. Teşekkür ederim ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı