5600XT Assassin's Creed Origins düşük FPS ve düşük ekran kartı kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Çok yüksek ayarlarda, ekran kartı kullanımı gördüğünüz gibi en fazla %85'i görüyor. Genel olarak %70'lerde geziniyor. Oyun orijinal. YouTube'da satın almadan önce baktığımda ekran kartımın performansı en yüksek ayarlarda 80-100 FPS arasında geziniyordu, böyle FPS değerleri alınca hayal kırıklığına uğradım ki AC oyunlarında 60 FPS yırtılmalardan dolayı 20 FPS gibi görünüyor. Normalde 60-70 FPS değerleri çok önemli değil. Çözümü nedir?

Not: Oyunun henüz hepsi yüklenmedi, sadece %66'sı yüklendi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    886,2 KB · Görüntüleme: 84
Oyunun optimizesi normalde iyi, Denuvo işlemciyi sömürüyor ve ekran kartından çok işlemci kullanıyor.
Ama bende ikisini eşit kullanıyordu, sizin sisteminiz darboğaz yapacak bir sistem değil.

Hocam, arka planda çalışan başka uygulama var mı? 3500X için işlemci kullanımı biraz fazla gibime geldi.

Ve Youtube'da izlediğim bir videoda Ryzen 5 3600 ile ve 5600XT ile 80 FPS'lerde geziniyorlar. 3500X ile 3600 arasında fark neredeyse yok diye biliyorum 6/12 olması dışında.
Oyunun tümü yüklenmedi belki onun için de olabilir.

Hocam, sıcaklık değerleri iyi. Optimizasyon problemi olabilir.

Ve Youtube'da izlediğim bir videoda Ryzen 5 3600 ile ve 5600XT ile 80 FPS'lerde geziniyorlar. 3500X ile 3600 arasında fark neredeyse yok diye biliyorum 6/12 olması dışında.
Oyunun tümü yüklenmedi belki onun için de olabilir.
Eğer Uplay'den tamamı yüklenmeden oynuyorsanız böyle sorunlar olabiliyor. Ben de yaşamıştım. Tavsiyem tamamının inmesini bekleyin.

Geri
Yukarı