5600XT kullanımı %99 ama ısı ve performans düşük

Yigit508

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 5600XT ekran kartı ve 3600X işlemciye sahibim. İşlemci kullanımında veya ısısında bir sorun yok. Ekran kartı kullanımı anlık olarak masaüstü işlemlerinde bile yüzde 99 olabiliyor. Örneğin internet tarayıcısında yeni bir sekme açıyorum ve ekran kartı kullanımı %99 oluyor PC takılıyor. Önceden böyle bir durum söz konusu değildi. Önceden çoğu oyunda Ultra grafiklerde 60FPS verirken ekran kartı kullanımı %70 civarlarında geziyor ısı ise 60 derece sabit oluyordu. Şimdi en basit oyunda bile kullanım %99 FPS 5-6 civarı ısı ise 30 derece. Driverleri silip yükledim bir şey değişmedi. Başka güç kaynağı ile sistemi çalıştırdım bir şey değişmedi. Format atıp tekrar driverleri yükledim bir şey değişmedi. Ekran kartını evde ki başka bir sisteme montajladım öyle çalıştırdım aynı sorun diğer sistemde de devam etti. Bu sorunun adı nedir? Neden olur? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. İnternette böyle bir sorun ile ilgili bilgi bulamadım.

Yazılımdan kaynaklı bir sorun büyük ihtimalle aynı ekran kartına sahibim bu tarz bir sorun yaşamadım hiç driverları doğru bir şekilde silip yeniden yüklerseniz sorun ortadan kalkabilir.

Driverleri silip yükledim bir şey değişmedi. Başka güç kaynağı ile sistemi çalıştırdım bir şey değişmedi. Format atıp tekrar driverleri yükledim bir şey değişmedi. Ekran kartını evde ki başka bir sisteme montajladım öyle çalıştırdım aynı sorun diğer sistemde de devam etti.

Hocam masaüstüne sağ tıklayıp, Radeon Software, performans, ayarlanıyor kısmının ssini atabilir misiniz?

Sistem deli gibi mavi ekran verip takıldığı için açmaya korkuyorum şu an. Ekran kartını montajladığım diğer bilgisayardan söküp kendi sistemime geri taktım. Bilgisayarı tekrar formatlayıp ekran kartı driverini kurdum, sistem 1-2 dakika düzgün çalıştı ardından ekran 20-30 saniye siyah olarak kaldı ve mavi ekran verdi. PC tekrar açıldığında adrenalin driver yüklü görünüyordu ancak ne yaparsam yapayım çalışmıyordu ve görev yöneticisinde ekran kartı da görünmüyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı