RX 5600XT CS:GO FPS çok düşük

ismailYl

Decapat
RAM
16
Ekran kartı
5600xt
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba, özellikle topluluk sunucularında FPS değerleri çok düşük ayarlarım çok düşük olmasına rağmen 1280X 1024 de oynuyorum ve grafikler çok düşükte ama sorunu çözemedim. Ekran kartından ayarları oyuna getirdim lakin yine aynı denemediğim kod kalmadı, diğer oyunları kasmadan Ultra'da oynayabiliyorum (Forza 4, BF1) bir de oyun hard diskte kurulu ama bu kadar FPS düşük olacağını zannetmiyorum. FPS değerleri hiç 100'ün üstüne çıktığını görmedim topluluk sunucularında.
Sistem özellikleri:
RX 5600XT.
B450M S2H.
Ryzen 5 2600.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
@MessininFedaisi darboğazdan olacağını zannetmiyorum bu işlemci ile RTX 3060 kullanabilirsin. Oyun ayarları düşürdükçe ekran kartına yük azalıyor işlemciye yükleniyor ve FPS haliyle düşük olabiliyor.

@ismailYl MSI Afterburner yükleyin sisteminize GPU - CPU kullanımları ve sıcakları paylaşın. Oyun ayarları yüksek grafikte kullanıp test edin. RAM çift kanal mı?

Son düzenleme:
@MessininFedaisi darboğazdan olacağını zannetmiyorum bu işlemci ile RTX 3060 kullanabilirsin. Oyun ayarları düşürdükçe ekran kartına yük azalıyor işlemciye yükleniyor ve FPS haliyle düşük olabiliyor.

Alakası yok. 2060'la bile anca kullanılır. Oyun performansı 3100 ile başabaş.

@MessininFedaisi bu video'da arkadaş düşük ayarlarda ise 200FPS üzerini bile alıyor nasıl kaldırmıyor işlemci? 1 senede grafikleri mi arttı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@MessininFedaisi bu Video'da arkadaş düşük ayarlarda ise 200FPS üzerini bile alıyor nasıl kaldırmıyor işlemci? 1 senede grafikleri mi arttı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

200 üzeri FPS darboğaz olmadığı anlamına gelmiyor. Benim burada bahsettiğim şey hem darboğaz olabilir hem de işlemci bazı sebeplerden dolayı frekans kısmış olabilir.

@MessininFedaisi arkadaş sana darboğaz mı soruyor arkadaş FPS düşük alıyor hemen darboğaz ondan düşük diye kenara mı atacaksın? Burada FPS önemli ki birçok neden etkiliyor bir kullanımlarını atsın ve RAM tek kanal mı değil mi söylememiş. Benim attığım video'da aynı işlemci ve ekran kartına sahip yüksek FPS alabiliyor arkadaş 100FPS geçememesi sıkıntı bile GTX 1650 Ti kartımla yüksek ayarda bile 130 - 210 FPS arasında değişken alabiliyorum 1080p ekranda. RAM'im çift kanal değilken 150FPS geçemezdim 200 FPS bile düşük ayara alıp geçebiliyorum mesela.

Al sana RTX 3060 ile oyun testleri;

Geri
Yukarı