5600XT OC ayarları nasıl olmalı?

Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde 5600XT Gaming X modeli var. Çok olmasa da biraz OC yapmak istiyorum. Şu an kullandığım OC ayarlarını ekliyorum, bunlara ek öneriniz var mı yoksa bunlar iyi mi? Ek olarak voltajı 968'den 870'e çektim kart şu an stabil çalışıyor.

1701459655489.png

1701459668630.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanki 1880 civarı stabilite denenebilir duruyor. Şu anki değerler gayet iyi gözüküyor.

VRAM için mi yoksa çip için mi? Çip için izin verilen sınırdayım şu an VRAM içinse 1860 oluyor en tepe, onu bir deneyeyim. Çip için MHz sınırının birkaç yol ile aşıldığını söyleyenler vardı ama nasıl yapıldığını anlatmıyorlardı bende çok kurcalamadım.

UV yapman daha faydalı olur, ısı azaldığı için frekanslar daha stabil ve yüksek oluyor, bu da FPS'i arttırıyor. Ayrıca belleğe OC yapmanızı tavsiye ederim.
Kesinlikle hocam vram oc'u ciddi manada bellek gecikmesini azalabiliyor.
VRAM için mi yoksa çip için mi? Çip için izin verilen sınırdayım şu an VRAM içinse 1860 oluyor en tepe, onu bir deneyeyim. Çip için MHz sınırının birkaç yol ile aşıldığını söyleyenler vardı ama nasıl yapıldığını anlatmıyorlardı bende çok kurcalamadım.
Bellek için

1860'a çıkıyor en fazla üstüne program izin vermiyor. Bu şekilde stabil çalışıyor şu an.
Hocam o zaman daha fazla kurcalamayın derim. Stabilse sorun yok. Birde afterburner üzerinden denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı