57 Mbps altyapı için ISS önerisi

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şimdiye kadar mahalledeki internet sağlayıcısından 6Mbps paketle idare ediyorum fakat önümüzdeki haftalarda yeni bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum. Aklımda TurkNet ve Netspeed var fakat Netspeed tarafıma daha yakınım.
Altyapım 57 Mbps. Taşınma durumu olduğu zaman başka yere internetimi taşıyabilmem gerekiyor.
Modemim yok. Şu anki sağlayıcım router düzeneği ile aktarıyor. Paketinde modem hediye edildiği için Netspeed fiber paketini düşünüyorum şu anlık önerilerinize açığım.

Mahallenizde hangi firmaların altyapıları mevcut? DSL mi fiber altyapımı var? Bende yakın bir zamanda Netspeed'e geçtim, kurulum gayet hızlı gerçekleşti, müşteri temsilcileride güzel ancak daire kablolamalarında sıkıntı olabileceğini söylerek hattıma 35 yerine 20Mbps tanımladılar, onun dışında bir sorun yaşamadım.

Kablonet'i arayıp altyapı sorgulamanı öneririm. Altyapıları tamamen mi bilmiyorum ama Türk Telekom altyapısından hariç.

1 ay önce ben de 70 Mbit VDSL almayı düşünürken Kablonet'in altyapıyı sorguladım ve fiber internet olduğunu öğrendim

Ben 100'lük paket bağlatıp 57 Mbps tam almayı düşünüyordum kuzenim TurkNet'te öyle bir şey yapıyor bildiğim kadarıyla.
57 Mpbs altyapinin fiber olacagini zannetmiyorum VDSL altyapisinda modem hediyeli paketlere bakabilirsiniz.
Mahallenizde hangi firmaların altyapıları mevcut? DSL mi fiber altyapımı var? Bende yakın bir zamanda Netspeed'e geçtim, kurulum gayet hızlı gerçekleşti, müşteri temsilcileride güzel ancak daire kablolamalarında sıkıntı olabileceğini söylerek hattıma 35 yerine 20Mbps tanımladılar, onun dışında bir sorun yaşamadım.
57 Mbps altyapınız(VDSL) varsa Netspeed'in fiber paketini alabiliyor musunuz ki?

Ben 100'lük paket bağlatıp 57 Mbps tam almayı düşünüyordum kuzenim TurkNet'te öyle bir şey yapıyor bildiğim kadarıyla.

Eğer 57'lik altyapıya 100Mbps bağlatıp 57Mbps'ye sabitlerseniz sürekli kopmalar, stabilite sorunları yaşarsınız, ayrıca TurkNet'te paket yok, atlyapınız kaç Mbps destekliyorsa o hızı veriyor size.

İllaki 57Mbps almak istiyorum diyosanız TurkNet geçin.

Eğer 57'lik altyapıya 100Mbps bağlatıp 57Mbps'ye sabitlerseniz sürekli kopmalar, stabilite sorunları yaşarsınız, ayrıca TurkNet'te paket yok, atlyapınız kaç Mbps destekliyorsa o hızı veriyor size.

Hmm TurkNet'e altyapımı sorgulattığım zaman 170₺ fiyat biçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı