5700 TL oyun için sistem toplama

Melil

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim kasa için bütçem 5700 TL. İşlemci olarak i3 10100F'yi tercih ettim. Yapacağım şeyler oyun oynamak, video izlemek gibi şeyler. Ekran kartı olarak en yüksek seçeneğim ne olmalı veya bana bu işlemciden daha iyi bir işlemci tavsiye eder misiniz?

Ekran kartını İnno3D GTX 1660 Ti yapabilirsiniz. 5700 TL tutuyor. Bütçeniz varsa RAM'i iki tane yaparsanız performansa çok etkisi olur.
Belki bulabilirsen 1650 Super bakabilirsin.
Bence hazır sistem çok mantıklı. Ekran kartı tek başına 3800 TL gibi fiyatlara satılıyor zaten. Tek eksisi 8 GB RAM olması. Onu da 250 TL vererek yükseltebilir.

RAM'i 2x8 yapın.
Ekran kartını İnno3D GTX 1660 SUPER yapın.
SSD'yi çıkarıp şunu alın.

Bence hazır sistem çok mantıklı. Ekran kartı tek başına 3800 TL gibi fiyatlara satılıyor zaten. Tek eksisi 8 GB RAM olması. Onu da 250 TL vererek yükseltebilir.
Hazır sistem mantık açısından iyi ama genelde SSD,PSU filan kötü o kasa ölü diyorlar belki sen de diyorsundur :) Sistemi tarayıcıdan açamıyorum iş yeri engellemiş. Tabii ki 1660Ti'ın tek fiyatı 3900'ken bu fiyata daha mantıklısı yok.

Ekran kartını INNO3D GTX 1660 Ti yapabilirsiniz. 5700 TL tutuyor. Bütçeniz varsa RAM'i iki tane yaparsanız performansa çok etkisi olur.

Ekran kartı yerine i3'ü çıkartıp i5 10100F takmak daha iyi olabilir mi ama bu işlemciye en fazla 5500XT takabilirim.

Geri
Yukarı