Rehber 5700 XT ile Etherium Mining'e Başlangıç ve Kazanç Bilgileri

Binance kimlik doğrulaması istiyor para çekimi için ve sanırsam kimlik gönderince orada bi yaş kontrolü de yapılıyor.

Yine de emin olamadım.

Hocam selamlar, mesajınızı şimdi gördüm.

Herhangi bir modlama yapmadan ben de maksimum 53 civarı görebiliyordum. Modlama yapmadıysanız sanırsam bu değer normal.

Sadece 1450 core clock kullanan ben çok az gördüm. Sanırsam onu düşürürseniz daha iyi bir değer elde edersiniz. Bir de ilk iletimde paylaşmıştım; Memory Clock'ın 1846'ya kadar çıkabilmesi iyi bir hashrate anlamına gelmiyor.

Örneğin benim kart 1830'u görüyor ama hashrate'i düşürüyor. 1810'a çektiğimde 3mh/s kazancım oldu. O yüzden herhangi bir clock değerini arttırmak daha iyi hashrate anlamına gelmiyor.

Bence yükseltmek kadar düşürmeyi de bir deneyiniz.
Teşekkür ederim. 2. Video modlama ile ilgili ama ilk mesajınızda modlama yaptığınızı anlamadığım için biraz üzülmüştüm. Modlama yapmayı düşünmediğim için şimdilik öyle devam edeceğim.
Bellek hızına geleceksek olursam dediğinizin tersi bir durum oluyor. Bir yerde ethereum kazımının algoritması sanırım belleklerle yapılıyor.(emin değilim)
Ben 1900 mhz sona aldığımda 54 mhs görüyorum sadece radeon ayarları ile ama korktuğum için yapmıyorum. 1850 ile 1900 arası bir fark yok hocam yapıştırın diyecek birisi beni rahatlatacak olursa sevinirim :)
1900 mhz de kullandığımda sıcaklık değerlerimde artış olmuyor. Bellek sıcaklığı 2 derece artıyor o kadar. Her halükarda 80 dereceyi geçmiyor.

Sizin değerleri denedim ancak işe yaramadı 51 lere düştü sebebi modlamadan kaynaklı olabilir.

2 hafta sonunda total kazancım 714 TL arkadaşlar; parayı da çektim rahatlıkla. Yaklaşık 3 gün kapalı kaldı. Basit bir mantıkla 800 TL civarı bir gelir elde edilebiliyor.

Aylık 1600 TL olarak düşünebilirsiniz. Elektriğe de sanırsam yaklaşık 100 TL bir etkisi oldu.

2 hafta sonunda Total kazancım 714 TL arkadaşlar; parayı da çektim rahatlıkla. Yaklaşık 3 gün kapalı kaldı. Basit bir mantıkla 800 TL civarı bir gelir elde edilebiliyor.

Aylık 1600 TL olarak düşünebilirsiniz. Elektriğe de sanırsam yaklaşık 100 TL bir etkisi oldu.

Hocam ama parayı hemen çekemiyorsunuz ki, 0,1 ETH olmadan para çekilmiyor. Ben sırf buyüzden başlamaya korkuyorum, ya ben 0,1 ETH kazanana kadar ETH dibe vurursa?

Hocam ama parayı hemen çekemiyorsunuz ki, 0,1 ETH olmadan para çekilmiyor. Ben sırf buyüzden başlamaya korkuyorum, ya ben 0,1 ETH kazanana kadar ETH dibe vurursa?
Hesabınıza geçtikten sonra çok ihtiyacınız yok ise bozdurmayın zaten. Ben başladığımda elektrik dahil 900 tl ayda cebime kalır diyordum. Hem dolar artışı hem cüzdanınızda bozdurmadığınız eth artışı size çift kazandırıyor. 6 haftada 1980 TL yi gördüm.
0.1 olması beklenmiyor ayrıca, 0.1 in altındaki değerler 14 günde bir yatıyor.

Hesabınıza geçtikten sonra çok ihtiyacınız yok ise bozdurmayın zaten. Ben başladığımda elektrik dahil 900 TL ayda cebime kalır diyordum. Hem dolar artışı hem cüzdanınızda bozdurmadığınız ETH artışı size çift kazandırıyor. 6 haftada 1980 TL'yi gördüm.
0.1 olması beklenmiyor ayrıca, 0.1'in altındaki değerler 14 günde bir yatıyor.

Ethminer Pool'unda 0.1 ETH sınır değer. Siz hangi pool u ve Miner'ı kullanıyordunuz?

Peki sizce RX5500 XT 8 GB ile günde 12 saat ile 0.1 ETH kaç haftada birikir?
İnternette 5500 XT nin 25 mhs kazdığını araştırdım. Ben 52 mh ile 6 haftada 0.12 kazdım sizde 12 haftada 0.12 eth kazabilirsiniz. Bu 6 haftada toplasanız 3-4 gün kazım olmamıştır maksimum.
Ethminer Pool'unda 0.1 ETH sınır değer. Siz hangi pool u ve Miner'ı kullanıyordunuz?
Ethermine kullanıyorum. Sınır 0.1 değil. 0.1 in üzerinde kazarsanız haftada bir altında kalırsa 2 haftada bir hesabınıza geçiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı