5700 XT sorunları hala devam ediyor mu?

Güzel bir PSU alamayacak olsam ekran kartından kısar yine de alırdım. Adamın kasası hava almıyor gelmiş 80 derece diyor. Bundan daha normal ne olabilir ki. AMD'de suç büyük ama. Geçmişten günümüze kadar o kadar çok sorun çıkarttılar ki insanlar en ufak hatada onlarda suç buluyor normal olarak. Ee ülkemizin durumu belli. Bütçesi orta düzey olan AMD'ye yöneliyor haliyle alan daha çok.

Özellikle navi serisi tamam yeni mimari tamam bunun bir olgunlaşma alışma süreci olur uyum süreci olur tanınma süreci olur yani mümkün sonuçta yeni mimari ama AMD kendi yapımı referans kartlarda neredeyse sıfır sorun var çok daha az sorun yaşayan yani burada ASUS, MSI vs. partnerlerinde baştan sağma bir kart üretme anlayışı var AMD'ye gelince özellikle bu da çok ilginç.

ASUS 390X STRIX bozuk tasarımdı soğutucu Vega64 STRIX bozuktu soğutucu ee 5700XT STRIX'de bozuk yani hepsi mi tesadüf? Yani kart yapmak istemiyorlar ama zorla yapıyorlar gibi görüntü var.

AMD kart alıyorsanız kesinlikle Sapphire tercih etmelisiniz.

Kesinlikle diye bir şey yok ben referans tasarım alacağım alırsam tabi soğutma biraz daha iyi olmuşsa bak kesinlikle referans tasarım alınır onu derim ısı sorun edilmiyorsa fazla ama Sapphire'de çok görülüyor bozukluk olarak diyorum fanı bozuluyor vs. Arkadaşın iki tane Sapphire 5700XT Nitro+ kutudan kısa devre olmuş vaziyette çıkmış yani hiç çalışmıyor üçüncüyü almış düzgün şu anda dedi.

Genel sorun insanların işlemci ve ekran kartına bütün parasını dökmesi. O kadar para veriyorsun güzel PSU şart. Yüksek güç tüketiyor sonuçta her şey olabilir.

Hocam anlaşamadık mı anlamadım :D Boşta GPU kullanımı %0. Fakat GPU MCLK 1750 MHz. Yani GPU kendini tam olarak kullanmıyor. Bellek frekansını son yükte çalıştırıyor.

Ama öyle ya :D

Bende bu kartı aldım dün iade etsem mi acaba?

Kötü PSU sevmiyor bu kartlar PSU'ları patlayan bozulan çok ya da kaldıramayıp kapanan iyi bir PSU almak zorundasınız bu karta. Hemde lafta değil özde iyi bir PSU tier listesinde b sınıfı altına düşmeyen 650W ile çalışabilen örnekler var ama ucu ucuna çalışması riskli 750W idealdir.

Bu PSU modelini öneririm. Ve sadece kart değişimi bile olsa format atın.

Kötü PSU sevmiyor bu kartlar PSU'ları patlayan bozulan çok ya da kaldıramayıp kapanan iyi bir PSU almak zorundasınız bu karta. Hemde lafta değil özde iyi bir PSU tier listesinde b sınıfı altına düşmeyen 650W ile çalışabilen örnekler var ama ucu ucuna çalışması riskli 750W idealdir.

Bu PSU modelini öneririm. Ve sadece kart değişimi bile olsa format atın.

incehesaptan bunu aldım. Corsair CV650 CP-9020211-EU 650W 80+ Power Supply - incehesap.com

Onun yerine paranız 600TL civarıysa bunu alın tier b sama ürünüdür Everest sadece etiketi basar vivo24K (araştırın bu ürünü) ile aynı platform bu model iyidir diğer Everest ürünlerini önermiyorum şu anda.

Yada bütçe yetiyorsa kesinlikle bunu alın aldığınız PSU pek iyi değil bu ürünle kıyas bile edilmez.

Son düzenleme:
Onun yerine paranız 600TL civarıysa bunu alın tier b sama ürünüdür Everest sadece etiketi basar vivo24K (araştırın bu ürünü) ile aynı platform bu model iyidir diğer Everest ürünlerini önermiyorum şu anda.

Yada bütçe yetiyorsa kesinlikle bunu alın aldığınız PSU pek iyi değil bu ürünle kıyas bile edilmez.

Valla 9000 TL para gitti, hiç param kalmadı iade edip almam lazım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı