RX 5700 XT sürücü sorunları devam ediyor mu?

Bence bu tarz yorum yapmanı tavsiye etmem. Boş ver isteyen istediğini alsın. Sorun yaşamayan insana göre kullandığı ürün süper kaliteli olur genelde. Ve para verdikleri ürünlerin eleştirilmesine dayanamazlar. Uzaktan izle sadece. :)

Bence sorun olacağını sanmıyorum çünkü konuyu açan arkadaş gibi bende ekran kartı alacağım yakın zamanda. O yüzden kendimce araştırdığım forumda okuduğum kullanıcı yorumları çerçevesinde fikir belirtmek istedim. Nedense kartı kullananların hepsi hiçbir sorun yokmuş gibi kartı tavsiye ediyorlar. 5 dk sonra ise aynı kart hakkında yok şu yıl çıkmış Driver'ı yükle, yok voltaj düşür yok fan ayarı yap diye sıralayarak diğer arkadaşlara iyi niyetle yardımda bulunuyorlar fakat en başta bu sorunları belirtseler zaten bunlara gerek kalmayacak.

toplayacağım sistem sizinkilerle aşağı yukarı aynı. Sadece b550 tomahawk ve 3700x tercih edeceğim.
Sistemleriniz sessiz mi çalışıyor ? Sessizlik biraz önemli benim için. (oyun oynamayacağım sadece video,fotoğraf)
Sistemi ben 4K TV'de kullanıyorum ve oyun oynamak için kullanıyorum. Gayet sessiz ve tatmin edici değerleri var. Kendimizle çeliştiğimi düşünmüyorum stabil çalışan bir sürücüye sahipsem değiştirme taraftarı değilim. Aynı durum BİOS içinde geçerli sorunsuz çalışıyorsa onuda güncellemiyorum.

toplayacağım sistem sizinkilerle aşağı yukarı aynı. Sadece b550 tomahawk ve 3700x tercih edeceğim.
Sistemleriniz sessiz mi çalışıyor ? Sessizlik biraz önemli benim için. (oyun oynamayacağım sadece video,fotoğraf)
Kullandığınız soğutmaya ve fanlara bağlı sessizlik. Sıvı soğutma ile kullanıyorum ben, şimdiye kadar sesten hiç rahatsız olmadım. Ekran kartı da sesli çalışmıyor.
Bu kartları önerenlerin hepsi kendileriyle çelişiyorlar. Kartın sorunları tamamıyla çözülmüş olsa eski Driver'ı kullanıyor olmazlardı zaten.
Zaman zaman, yeri geldiğinde bu kartı önerdim forumda. Şimdiye kadar hep en son sürücüleri kullandım ve bunu her mesajda da belirttim. Önerenlerin hepsinin eski sürücüleri kullandığı ve kendileriyle çeliştiği yargısına nereden vardınız?

Bir önceki mesajımda belirtmek istediğim tam olarak da buydu. Kullanmayıp gelip bu şekilde bir dayanağı olmayan yorum yapanları pek dikkate almayın. Peki diyip geçin. 2019 Eylül'den beri kullanıyorum sistemi, sorun yaşasam çoktan değiştirmiştim ekran kartını. Ama işte bu arkadaşa sorsan herkes sorun yaşıyor. Dediğim gibi takılmayın böyle yorumlara.

Bence sorun olacağını sanmıyorum çünkü konuyu açan arkadaş gibi bende ekran kartı alacağım yakın zamanda. O yüzden kendimce araştırdığım forumda okuduğum kullanıcı yorumları çerçevesinde fikir belirtmek istedim. Nedense kartı kullananların hepsi hiçbir sorun yokmuş gibi kartı tavsiye ediyorlar. 5 dk sonra ise aynı kart hakkında yok şu yıl çıkmış Driver'ı yükle, yok voltaj düşür yok fan ayarı yap diye sıralayarak diğer arkadaşlara iyi niyetle yardımda bulunuyorlar fakat en başta bu sorunları belirtseler zaten bunlara gerek kalmayacak.

Hocam okumanız yok galiba. Burada insanlar 5700 XT'ye sorunsuz demedi. Başlarda sorun vardı fakat artık çözüldü diyoruz. Neden aynı performansı 1000 TL altına almak varken fazla para versinler.

Hocam okumanız yok galiba. Burada insanlar 5700 xtye sorunsuz demedi. Başlarda sorun vardı fakat artık çözüldü diyoruz. Neden aynı performansı 1000 TL altına almak varken fazla para versinler.

Bende diyorum ki sorunların çözüldüğü falan yok hani nerede çözülmüş sorun. İnsanlar daha bugün açılmış sorunların konu linkini attı bu konuya bakmanızı tavsiye ediyorum. Nedense bu sorunlar sadece size çözülüyor. Biz çözülmedi demiyoruz zaten kartlardan 3 kişi memnunsa 15 kişi de sorun yaşamaya devam ediyor diyorum. Kararı alacak kişi verecek en nihayetinde biz sadece olan durumu arkadaşa söylüyoruz. Asıl siz sorunlar çözüldü diyerek arkadaşı yanlış yönlendiriyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bende diyorum ki sorunların çözüldüğü falan yok hani nerede çözülmüş sorun. İnsanlar daha bugün açılmış sorunların konu linkini attı bu konuya bakmanızı tavsiye ediyorum. Nedense bu sorunlar sadece size çözülüyor. Biz çözülmedi demiyoruz zaten kartlardan 3 kişi memnunsa 15 kişi de sorun yaşamaya devam ediyor diyorum. Kararı alacak kişi verecek en nihayetinde biz sadece olan durumu arkadaşa söylüyoruz. Asıl siz sorunlar çözüldü diyerek arkadaşı yanlış yönlendiriyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Farkında değilsin heralde hangi ekran kartı tamamen stabil çalışmış ? Foruma gir bak bakalım NVDİA tarafındada sorunlar yaşayan var.Bi kişi ortaya sorun atıyor efendim tamam kart çöp,kart sorunlu amede hala aynısını yapıyor, diyorsunuz.Biz kullanıyoruz kartı,zamanında çok sorun yaşadım diyorum zaten.Ama artık gayet stabil sorunlar yok.

Farkında değilsin herhalde hangi ekran kartı tamamen stabil çalışmış? Foruma gir bak bakalım NVIDIA tarafında da sorunlar yaşayan var. Bir kişi ortaya sorun atıyor efendim tamam kart çöp, kart sorunlu amede hala aynısını yapıyor, diyorsunuz. Biz kullanıyoruz kartı, zamanında çok sorun yaşadım diyorum zaten. Ama artık gayet stabil sorunlar yok.

Artık gayet stabil ve sorun yoksa bu arkadaşlar hayal dünyasında mı sorun yaratıyor peki. Günde bunun gibi kaç konu açılmaya devam ediyor. NVIDIA'da bu sorunlar 1 varsa AMD tarafında 10 var. Çoğu insan yeni çıkan Driver'ı kurmaya korkuyor. Bu bile yeterli bir sebep bence durumu açıklamaya.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    4,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 23
Artık gayet stabil ve sorun yoksa bu arkadaşlar hayal dünyasında mı sorun yaratıyor peki. Günde bunun gibi kaç konu açılmaya devam ediyor. NVIDIA'da bu sorunlar 1 varsa AMD tarafında 10 var. Çoğu insan yeni çıkan Driver'ı kurmaya korkuyor. Bu bile yeterli bir sebep bence durumu açıklamaya.
Burdaki konualra baktınız mı ? Okumadan gelmiş bana atıyorsunuz.Adama 2Klık ekran kartını 1080pden daha düşük çözünürlükte açıyor buraya gelmiş GPU düşük kullanımı diyor ?Önce biraz araştırın efendim sürekli papağan gibi aynı yorumları atmayın.
Burdaki konualra baktınız mı? Okumadan gelmiş bana atıyorsunuz. Adama 2K'lık ekran kartını 1080P'den daha düşük çözünürlükte açıyor buraya gelmiş GPU düşük kullanımı diyor? Önce biraz araştırın efendim sürekli papağan gibi aynı yorumları atmayın.

Bu arada ben direkt tak çalıştır yapan bir kullanıcı değilim. FreeSync dahil her özelliği denedim. Hepsi gayet 20.7.2'yle düzgün çalışıyor.

@Saykoraz kardeş, eğer sistem GPU gücüne ihtiyaç duymuyorsa neden artsın? Hangi oyunlarda denemişler, onu da yazsana.

Burdaki konualra baktınız mı? Okumadan gelmiş bana atıyorsunuz. Adama 2K'lık ekran kartını 1080P'den daha düşük çözünürlükte açıyor buraya gelmiş GPU düşük kullanımı diyor? Önce biraz araştırın efendim sürekli papağan gibi aynı yorumları atmayın.

Buna mı takıldınız cidden örnek teşkil etmesi için attım bunları. Siz asıl papağan gibi kartın sorunlu olmadığını ısrarla söylemeye devam ediyorsunuz. Kart basbaya sorunlu yazılımsal olarak kaç güncelleme çıkmasın rağmen hala sorunsuz ve stabil olarak çalışmıyor. Sizin sorun yaşamıyor olmanız da bir şeyi değiştirmiyor siz yaşamıyorsanız sorun 10 kişi yaşamaya devam ediyor alın buyurun 1 saat önce açılmış konu buna ne bahane üreteceksiniz? Temiz kurulum falan dersiniz şimdi kaç Driver çıkmış kart çıkalı kaç ay olmuş insanlar hala temiz kurulum yok undervolt onla bunla uğraşıyorlar ve siz sorun yok demeye devam ediyorsunuz. Biraz objektif olun AMD düşmanı falan değilim bütçem doğrultusunda en kalitelisini almaya çalışan bir insanım bende açtığım konulara bakabilirsiniz. Bu dolar kurunda bende can atmıyorum NVIDIA GPU almaya parayı sokakta bulmadım gereğinden fazla pahalı zaten fakat AMD GPU alırken bunlar da aklınızn bir köşesinde olmalı diye konu sahibi uyarıyorum. Siz inatla savunmaya devam ediyorsunuz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı