5700X için anakart önerisi

Gigabyte güzel anakart ama secure boot ve tpm de sorun yaşayabilirsin. Bende var kullanımda sorun yaşamadım ama başka insanlar yaşamış.

Anakart kasanın iskeleti olduğu için, 4K bütçede belirttiğinden. Zor mu bu kadar anlamak? Çayıra bayıra sorunlu Gigabyte markasını önermeyin. Adam para verip hizmet alacak, bağış yapmıyor.

Kasanın iskeleti mi fizik dersin mi hocam bu :D parayı önce ekran kartı daha sonra işlemci ve PSU gömülür diğer parçalar orta seviye olsa da olur. Bu işin raconu budur. Adam hizmet isteseydi o ekran kartı MSI ASUS falan olurdu Galax olmazdı. Neyse sen bildiğin gibi devam et. Ben yine sisteme göre parçalar önermeye devam edeceğim. :)

Kasanın iskeleti mi fizik dersin mi hocam bu :D parayı önce ekran kartı daha sonra işlemci ve PSU gömülür diğer parçalar orta seviye olsa da olur. Bu işin raconu budur. Adam hizmet isteseydi o ekran kartı MSI ASUS falan olurdu Galax olmazdı. Neyse sen bildiğin gibi devam et. Ben yine sisteme göre parçalar önermeye devam edeceğim. :)
Ekran kartında artık marka önemli değil ki hangisi ucuzsa o alınıyor üründe kronik sorun yok ise. Kasanın iskeleti anakarttır şu ana kadar en güzel stabil çalışanlar MSI/ASUS. Sen kendi kafa yapında sistem almaya devam et.

Ekran kartında artık marka önemli değil ki hangisi ucuzsa o alınıyor üründe kronik sorun yok ise. Kasanın iskeleti anakarttır şu ana kadar en güzel stabil çalışanlar MSI/ASUS. sen kendi kafa yapında sistem almaya devam et.

Sana sadece gülüyorum arkadaş şey yapsın üzerine 1 2 bin TL daha eklesin daha iyi anakart alsın iskelet sonuçta :D bütçesi 10k olsa 10k anakart mı atacaksın. Adamın sistemini gördüğün halde.

Son düzenleme:
Sana sadece gülüyorum arkadaş şey yapsın üzerine 1 2 bin TL daha eklesin daha iyi anakart alsın iskelet sonuçta :D bütçesi 10k olsa 10k anakart mı atacaksın. Adamın sistemini gördüğün halde.

Anakart kötü alsın hatta çift RAM girişli alsın ileride RAM yükselteceğinde de ekstra masraf çıksın. M.2 SSD girişi de 1 tane olsun iki gün sonra yer yetmeyince elindekini satıp yenisini alsın. TR'de herkes her işten anlıyor maşallah.

Anakart kötü alsın hatta çift RAM girişli alsın ileride RAM yükselteceğinde de ekstra masraf çıksın. M.2 SSD girişi de 1 tane olsun iki gün sonra yer yetmeyince elindekini satıp yenisini alsın. TR'de herkes her işten anlıyor maşallah.
Dostum iş öğretme, bırak bildiği gibi yapsın :D

Bence anakartta ram girişi gereksiz hiç olmasın boş ağırlık yapıyor bi yere lehimlesinler ramleri, ssd girişi saçma bir sürü USB soketi var flash bellek taksınlar depolama için ne gerek ssd ye yetmediği yerde usb çoklayıcı alınabilir.

Attığım anakartta RAM yuvası 4 adet ve 2 adet M.2 SSD girişi var. Tabii sen bakmadan eleştirmek için eleştirdiğin için görmemen normal.

Dostum iş öğretme, bırak bildiği gibi yapsın :D

Kime iş öğretiyorsun canımın içi sen bilgisayar bölümü okuyorum ben. :)

Bence anakartta RAM girişi gereksiz hiç olmasın boş ağırlık yapıyor bir yere lehimlesinler RAM'leri, SSD girişi saçma bir sürü USB soketi var flash bellek taksınlar depolama için ne gerek SSD'ye yetmediği yerde USB çoklayıcı alınabilir.

Boş ver hocam anlatmaya çalışma bunlar sisteme bakmadan bütçe ne ise limitlerine kadar zorlayıp atarlar. O sistem o anakartı hakketseydi zaten atardık bir de iskelet falan diyor çıldırıyorum. :D

Son düzenleme:
Attığım anakartta RAM yuvası 4 adet ve 2 adet M.2 SSD girişi var. Tabii sen bakmadan eleştirmek için eleştirdiğin için görmemen normal.

Sen daha bilgisayar bölümünü okuyorsun bence okumaya ve tecrübelenmeye devam et. İlk attığın anakart uyumsuzdu mesela onlara bak :D ayrıca senin attığın anakarta laf etmedim zaten yanlış soketli anakart atmıştın.
Anakartın üstünde hoparlörü bağladığında ses kalitesini etkileyen bileşenden tut da güç girişi USB sayıları vb birçok şeye etki eden diğer özellikler de mevcut. Eğer 13-18 yaş arası bir çocuğunuza ilk bilgisayarı olsun yeter diyerek alıyorsanız mantıklı tabii.
Param cebimde kalsın mantığıyla da ucuz modeller alınabilir tabii. Ama alınıyorken neden iyisi alınmasın.
5700X bütçesi için çöp bir anakart.
Bütçeye bağlı;
Asus ROG Strix B550-F Gaming AM4 Soket Anakart
Ben olsam bunu falan alırdım. Tam araştırmadım ancak anakart güzel araştırma gerekiyor bazısının ses kartları daha iyi vs.
Bu fiyat bandında MSI şu modeli de var; ancak bunun CPU güç beslemesi daha küçük.
MSI MAG B550 Tomahawk AM4 Soket Anakart

Geri
Yukarı