5700XT Nitro+ boşta 53 derece

Hocam 144 Hz'de bellek takılması var. Sürekli 1750'de çalışıyor. Hızı masağstünde 120'ye çekerseniz sıcakların düşeceğini göreceksiniz.
Hocam şu çözümü deneyin. AMD kartların genel sıkıntısıydı bu boşta. @Silinen üye kardeşimin hesabı. Kurduğunuz sürüm WHQL sürümse kalsın, değişmeyin, diyor. Stres testi olarak Furmark, Aida64 GPU, OCCT yapabilirsiniz.

Hocam şu çözümü deneyin. AMD kartların genel sıkıntısıydı bu boşta. Kurduğunuz sürüm WHQL sürümse kalsın, değişmeyin. Stres testi olarak Furmark, Aida64 GPU, OCCT yapabilirsiniz.
Yok hocam o da olmuyor.
Şimdi OCCT ile yükü bindireceğim şerefsize. Hak ettiğini bulsun.

Aynı kartı kullanıyorum. 20.2.2 WHQL sürümünde sorun yaşamadım. Ayrıca yenileme hızını 120 hz olarak kullanın aksi takdirde memory clock 1750 mhz'de sabit olacak ve buda sıcaklığa etki edecek. Bir arkadaş fan aylarından ve 65 dereceyi geçmeyeceğinden bahsetmiş. Belirtmeliyim ki kart yük altında 70 dereceden aşağısını çok nadir görür. 65 derece bu kart için yakalanamayan ısı değeri.

Yok hocam o da olmuyor.
Şimdi OCCT ile yükü bindireceğim şerefsize. Hak ettiğini bulsun.
Ryzen 3600 ve MSI Gaming X Trio 2070 Super ile az önce 11 dakikalık Power Test yaptım hocam. İşlemci ve ekran kartını %100 kullanıyor. İşlemci sıcaklığım max. 62, ekran kartı sıcaklığım 72 derece oldu. Hava sıcaklığı 36 derece gösteriyordu test yaparken. Ona göre aşağı yukarı bir kıyaslama yaparsınız, referans olur size. İşlemci 3.6 Ghz sabit, orta-üst düzey bir hava soğutucum var.

Ryzen 3600 ve MSI Gaming X Trio 2070 Super ile az önce 11 dakikalık Power Test yaptım hocam. İşlemci ve ekran kartını %100 kullanıyor. İşlemci sıcaklığım max. 62, ekran kartı sıcaklığım 72 derece oldu. Hava sıcaklığı 36 derece gösteriyordu test yaparken. Ona göre aşağı yukarı bir kıyaslama yaparsınız, referans olur size. İşlemci 3.6 Ghz sabit, orta-üst düzey bir hava soğutucum var.
Nedense üçüncü saniyede Test İptal Edildi diyip duruyor. Bir sorun olsa kapanır veya aynı saniyede durmaz diye düşünüyorum.

Sıkıntı olsa bilgisayar reset atar genelde hocam. Programı yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Şu anda testte. 11 dakika sürdüreceğim. Sonuçları paylaşırım. Böylelikle boşta derece işini de çözmüş oluruz.

Son düzenleme:
Ben aklıma estiği için 11 dakika yaptım hocam. 15 dakikaya tamamlamanız da sağlıklı olur. 11. dakikadaki değerleri not ederseniz kıyaslarız sadece o açıdan dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı