5700XT satıp RTX 3060+Hawk fab V4 aldım

Emretkkn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Sapphire Nitro+ RX 5700 XT ekran kartına sahiptim. Bugün 10000 TL'ye satıp yerine MSI Gaming X RTX 3060 ve hawk fab V4 oyuncu koltuğu aldım. Ryzen 5 3600X işlemciye ve 1080p monitöre sahibim. Sizce yaptığım bu hareket mantıklı mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı bir karar da 3060 nereden buldun?.
İnventus'tan aldım.
Evet. 3060 performans olarak RX 5700XT'den biraz daha güçsüz ama RTX ve DLSS ile o farkı fazlasıyla kapatır.

Ben de öyle düşündüm. Çoğu kişi piyasaların düzelmesini bekleyip 3060 Ti al dedi. Fakat işlemcim ve monitörümü de hesaba katınca bu ikisini almayı daha mantıklı buldum.

Bekleseydiniz 3060 yerine daha ust bir kart alabilirdiniz belki lakin bence mantikli bir karar. Hem rahat bir koltuk hem de RX 5700 XT'den daha gucsuz olsa bile RTX ve DLSS gibi artilari olan bir ekran karti almissiniz. Hayirli olsun.

Bin veya ikibin daha koysanız ikinci elde RTX2080 Süper, RTX 2080 Ti veya RTX 3070 alabilirdiniz aslında, bence iyi yapmışsınız güzel günlerde kullanınız.

Bekleseydiniz 3060 yerine daha ust bir kart alabilirdiniz belki lakin bence mantikli bir karar. Hem rahat bir koltuk hem de RX 5700 XT'den daha gucsuz olsa bile RTX ve DLSS gibi artilari olan bir ekran karti almissiniz. Hayirli olsun.

Alırdım ama alacağım kart muhtemelen bana 1080P'de darboğaz yaşatacaktı. İşlemci ve monitörü değiştirecek kadar da bütçem olmadığı için bu şekilde tercih yaptım.
Bin veya ikibin daha koysanız ikinci elde RTX2080 Süper, RTX 2080 Ti veya RTX 3070 alabilirdiniz aslında, bence iyi yapmışsınız güzel günlerde kullanınız.
Teşekkür ederim. 😊

Alırdım ama alacağım kart muhtemelen bana 1080P'de darboğaz yaşatacaktı. İşlemci ve monitörü değiştirecek kadar da bütçem olmadığı için bu şekilde tercih yaptım.
Ben de 3060 Ti yerine 2070S aldim diye pisman oldum. Bir takim al-sat ve iadeler yaptim ve zararli ciktim. 3-5 FPS az alsaniz bile kafaniza takmayin yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı