5700XT sistem resetleme sorunu

Erkan Özcan

Centipat
Yeni sıfır dizdiğim bilgisayar masaüstünde bile kendini resetliyor ve resetledikten sonra bilgisayar bayağı bir geç acılıyor.
Ryzen 5 3600X islemci.
MSI B450A Pro Max anakart.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ Special Edition.
Corsair 3200 MHz 2x8 GB RAM.
Zalman 700W Power.

Sorunu yukarıda yazmış olduğum gibi PC kendini resetliyor ve resetten sonra çok geç açılıyor.
İslemci sicakılığına baktim 40-45 derece ve 2 kez format attım düzelmedi.
BIOS güncelledim yine olmadı. 2. kez format attıgımda ise bilgisayarcıya goturup format attırdım dediler biz burada bayagı bir süre oyun oynadık test için reset atmadı. Ben eve getirip kasayı kuruyorum kurdugum gibi reset atmaya başladı. Bu sorun tam olarak neden olabiliyor?
Kafayı yiyeceğim 0 bilgisayarı kırıp atacak seviyeye geldim. Monitör MSI MAG241CV 24 inch 144 Hz monitör Paugge 1.4 Display Port kablo kullaniyorum. Display Port kablodan olabilir mi ya da düşünceniz varsa yazarsanız sevinirim. Sıfır dizdigim sistemi 1 aydır doğru düzgün kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yap DDU ile. Ekran karti surucusu olarak adrenalin 20.2.2 indir yada 19.12.2 yi kullan. Buyuk ihtimal betadaki surumu kullaniyorsun.
Ve overclock yapma karta hicbir sekilde.

Bilgisayarınız benimkine benziyor hayırlı olsun :) (şu an kullandığım başka)
Mavi ekran veriyorsa tüm Driver'ları güç aldığın prizi arka plan uygulamalarını ve işletim sistemini kontrol et eğer crack Windows ise gayet normal bir şey bu söylediğin.

Yok hocam mavi ekran vermiyor acıyorum 30 saniye 1 dk sonra direk bilgisayar kendini yeniden baslatiyor ve yeniden baslayinca 2 dk açılıyor o reset ve açılması sırasında kırmamak için parmaklarımı ısırıyom.
Acaba display port kablosu yapıyor olabilirmi yada power kablolarından biri kısa devre yapıyor olabilirmi.

Vallahi ben reset görünce direk PSU dan şüphelendim fakat Zalman dan bahsediyoruz yani. Güya bilgisayarcı arkadaşlar oyun oynamış o kadar ve reset atmamış dediği doğruysa. Garip, gerçekten garip. Elinizde başka bir ekran kartı varsa onunla deneyin veya bilgisayarcıdan rica edin bir tane ekran kartı takıp onunla beraber deneyin bakalım reset atacak mı fakat ben hala güç kaynağından kaynaklandığını düşünüyorum.

Anlamadım ya elimde baska ekran kartı yok zalman kaliteli bi psu ama niye böyle oluyor anlamadım bayramdan sonra incehesaba geri göndermeyi düşünüyorum kasayı ordanda kasa en erken 1 ayda gelir insallah problem çözülürde gelir bide çözülmesse tek çare kırıp 10 bin tl lik kasayı çöp etmeyi düşünüyorum çünku usandım artık uğrasmaktan ve öyle garip bir şey ki problemi bulmak çok zor internette bile baktığımda reset için 3947273 sebep yazmışlar

Yeni konular

Geri
Yukarı