5700XT sistem resetleme sorunu

Erkan Özcan

Centipat
Yeni sıfır dizdiğim bilgisayar masaüstünde bile kendini resetliyor ve resetledikten sonra bilgisayar bayağı bir geç acılıyor.
Ryzen 5 3600X islemci.
MSI B450A Pro Max anakart.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ Special Edition.
Corsair 3200 MHz 2x8 GB RAM.
Zalman 700W Power.

Sorunu yukarıda yazmış olduğum gibi PC kendini resetliyor ve resetten sonra çok geç açılıyor.
İslemci sicakılığına baktim 40-45 derece ve 2 kez format attım düzelmedi.
BIOS güncelledim yine olmadı. 2. kez format attıgımda ise bilgisayarcıya goturup format attırdım dediler biz burada bayagı bir süre oyun oynadık test için reset atmadı. Ben eve getirip kasayı kuruyorum kurdugum gibi reset atmaya başladı. Bu sorun tam olarak neden olabiliyor?
Kafayı yiyeceğim 0 bilgisayarı kırıp atacak seviyeye geldim. Monitör MSI MAG241CV 24 inch 144 Hz monitör Paugge 1.4 Display Port kablo kullaniyorum. Display Port kablodan olabilir mi ya da düşünceniz varsa yazarsanız sevinirim. Sıfır dizdigim sistemi 1 aydır doğru düzgün kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman aman o hali bilirim sakın sinirlenip kasaya dokunmayın ellemeyin. Gönderirsiniz fiziksel hasar filan derler bir de. Gönderin baksınlar hiç uğraşmayın.
Hatta olursa iade edin RX5700XT değilde RTX 2070 li bir sistem bakın. Nedense bu sorunu hep RX5700XT kullananlarda görüyorum.

Yaw bilgisayarı almışım 1 ay olmuş toplasan 2 saatten fazla açık tutamıyorum çünku her an her dk reset atacak diye ssd yada hdd zarar verecek diye 10 bin liralık kasa ile 2 saat açık tutamıyom
Bu korona virüs ramazan ayı zaman geçiyor azda olsa diye kasayıda göndermedim bu sekil idare ediyorum ama elimde kalacak en sonu o olacak
Bilsemki degisim yapacaklar farkı verir rog strix 2070 super takarım ama sanmıyom kabul etmezler

Sistem hazır sanırım. Komple gönderin, yapmazlarsa iade gerçekleştirirler.
Bazen çok garip şeyler çözüm olabiliyor bir de kutudan CD ile çıkan ekran kartı sürücüsünü kurmayı deneyebilirsin.
Sürücüyü DDU ile kaldırıp Windows un kendi otomatik kurduğu sürücü ile deneyebilirsin.
Baktın delleniyorsun bırak sonra yap bence.

Yok hazır sistem değil kendi dizdiğim bir sistem fakat neden böyle oluyor anlayamadım bayramdan sonra incehesaba tekrar göndermeyi düşünüyorum insallah problemi çözerler çözemezlerse işte o zaman sınav başlıyor sabır sınavı bakalım

Yok hazır sistem değil kendi dizdiğim bir sistem fakat neden böyle oluyor anlayamadım bayramdan sonra incehesaba tekrar göndermeyi düşünüyorum insallah problemi çözerler çözemezlerse işte o zaman sınav başlıyor sabır sınavı bakalım
Hayırlısı, bakıp göreceğiz.

Geri
Yukarı