5700XT veya 2070 Super Kasa Toplama

BeLcyna

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Eko sistem bir bilgisayar tasarlamak istiyorum. Yazın son hız işlerimize bakarken, kış için ufak ufak köşeye bir miktar koymaya başladık, Hedef 10 bin -13 bin arasıdır.

Corsair: Bilgisayar Kasası, İşlemci Soğutucu, PSU, RAM,
MSI: Anakart, Ekran Kartı, Monitör ve (Klavye, Mouse, Kulaklık )

Ekran kartı: 5700XT veya 2070 Super
İşlemci: Ryzen 3000 series veya i7 9700k

M. 2 SSD Samsung olacak büyük ihtimal.

Soru:

Havadar, bol hava flitresi olan bir kasa arıyorum, fanları da minimum ses seviyesinde tutmak.

Corsair Carbide Spec-06
Corsair Carbide Spec-ALFA
Corsair Carbide Spec-OMEGA

Veya farklı bir sistem önerisi?

Öneriniz hangisi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
*İ7 9700K almış ve İade etmiş biri olarak 3.nesil kesinlikle beklenmeli (İade nedenim çekirdek sayısının 8/8 olması ve gelecekte (bir pc yi 4 yıl kullanma taraftarıyım.) ister istemez upgrade ihtiyacı duyacağıydı.Ryzen 3900X veya 3700X her koşulda doğru bir tercih olacaktır.(Hem 2020'de son desteğini de vereceğinden dolayı rahatlıkla upgrade yapabilirsiniz.)

*Ekran Kartında Nvdia'dan şaşmayın,üst seviye piyasası için AMD'nin katetmesi gereken çok yol daha var önünde.(Tabiki performans testlerine bakmak lazım öncelikle,şuan erken.)

*Corsair sisteminiz oldukça güzel gözüküyor buna yapabileceğim bir yorum yok.(Ne kadar Steelseries fanboyu olsam da :D)

*İ7 9700K almış ve İade etmiş biri olarak 3.nesil kesinlikle beklenmeli (İade nedenim çekirdek sayısının 8/8 olması ve gelecekte (bir pc yi 4 yıl kullanma taraftarıyım.) ister istemez upgrade ihtiyacı duyacağıydı.Ryzen 3900X veya 3700X her koşulda doğru bir tercih olacaktır.(Hem 2020'de son desteğini de vereceğinden dolayı rahatlıkla upgrade yapabilirsiniz.)

*Ekran Kartında Nvdia'dan şaşmayın,üst seviye piyasası için AMD'nin katetmesi gereken çok yol daha var önünde.(Tabiki performans testlerine bakmak lazım öncelikle,şuan erken.)

*Corsair sisteminiz oldukça güzel gözüküyor buna yapabileceğim bir yorum yok.(Ne kadar Steelseries fanboyu olsam da :D)

Yorumlar güzel olmuş, 2200g kullanıyorum şuan ki pc'mde 250 tl'ye tek fanlı sıvı soğutma aldım, boşta 29 derece, oyunlarda falan max: 40 derece gördü işlemci, ilk defa amd kullanan biri olarak şaşırmıştım, üstelik bu sıcaklık APU ile beraber :)

Kasa konusuna karar veremedim, birde eko sistem hastası olduğum için :D
Eski steelseries fanboyuyum bende, MSI ekipman yerine her an ona dönebilirim. :D

Dipnot: 2080 Super, 2080'den daha ucuza çıkcak diye bir duyum aldım dün, o zaman upgrade 2080 Super olabilir.

Ekosistem Corsair = Cooler Master olarak değiştirdim, kasaları daha kaliteli, PSU'ları eşit, soğutmalarıda kaliteli, aynı kalitede farklı marka

Kasa : H500
PSU : V750 80+Gold
Sıvı Soğutma : 240L RGB

İndirimlerini bekliyorum, ilk başta dış cepheyi bir alalım :))

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı