58.000 TL GTX 980 Ti Ev Eğlence Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar,

İşlerimden dolayı oldukça uzun süre sürmesine rağmen, evin bir bölümünü tamamen oyun, müzik, film ve eğlence & dinlenme alanı olarak hazırladım. Hep böyle bir ''eğlence alanı'' yapmak istiyordum. Ama önce iş, sonra eğlence olduğu için, şu an hazır. :) Sizlerle de paylaşmak istedim.
Listedeki oyunların bir kısmının incelemelerini : Intel i7 6700K GTX 980 Ti 2-SLI Oyun Performansı linkinden inceleyebilirsiniz. :)

''Şimdilik'' sadece görüntü olarak nasıl bir alan olduğuna dair fotoğraflar yükledim, sonrasında her ürünün ayrıca incelemesini ve nasıl performans verdiğini de inceleyeceğim.

Evin bu eğlence bölümündeki bileşenler şunlar;
(Yazılan fiyatlar, ürünlerin alındığı tarihteki fiyatlarıdır.)

• TV : SAMSUNG 55KS8500 (2016 Model, Quantum Dot, Curved, 23 ms, SUHD 4K TV) (7.500 TL)
  • TV'ye bağlı ses sistemi : SAMSUNG HW-7501 8.1 kanal ev sinema sistemi (1.900 TL)
  • Projeksiyon : LG PF1000UT FULL HD (1920X1080) Projeksiyon Makinesi (4.700 TL)
  • Bluetooth Speaker : Marshall Woburn Black Hoparlör (1.800 TL)
  • Oyun Konsolu : Sony PS4 1 TB & 4X Dualshock PS4 Controller (2.750 TL)
  • Mobil Oyun Konsolu : Sony PlayStation Vita 3G Console (750 TL)
  • Ion Audio Ahşap Pikap (Plak Oynatıcı) (529 TL)
  • Apple TV 64 GB (4. Nesil) : (825 TL)
  • (1 tane) 140655 Monster HDMI Kablo 1.5M (TV & Apple TV için) (300 TL)
  • (1 tane) 140656 Monster HDMI Kablo 2.8M (PC & TV için) (350 TL)
  • (2 tane) Monster Akım Korumalı Priz, (6'lı + 2 USB) (300 TL)

Eğlence sistemi bileşenleri toplamı : 21.704 TL

• i7 6700 K (1.350 TL)
  • MSI Z170A Gaming M9 ACK (Anakart) (1.600 TL)
  • (2 Tane) MSI (Lightning OC Edition) 980 Ti (7.000 TL)
  • CORSAIR 780 T Full Tower Siyah Kasa (800 TL)
  • CORSAIR Dominator Platinum 32 GB DDR4 3000 MHz Ram (1.200 TL)
  • CORSAIR H110i GT Sıvı Soğutma (750 TL)
  • CORSAIR 80 Plus Gold 1000 Watt ''RM Series'' (850TL)
  • SAMSUNG 950 PRO (M2 V-Nand) 512 GB SSD (1.500 TL)
  • SAMSUNG 850 EVO 2 TB SSD (2.650 TL)
  • WESTERN DIGITAL 2 TB 7200 RPM Hard Disk (500 TL)
  • PIONEER bdr-209ebk blu-ray yazıcı (300 TL)
  • ASUS 27'' PG279Q monitör (G-SYNC , 165hz , IPS , 2560x1440P) (3.550 TL)
  • Windows 10 PRO (64 Bit) (525 TL)
  • Klavye : RAZER blackwidow chroma (750 TL)
  • Mouse : RAZER mamba 2015 wireless (700 TL)
  • Mouse pad : RAZER manticore (150 TL)
  • Kulaklık : RAZER kraken 7.1 chroma (550 TL)
  • Gamepad : RAZER wild cat (700 TL)
  • Mouse kablo tutucu : RAZER armadillo 2 (80 TL)
  • Bilgisayara bağlı ses sistemi : Logitech Z623 (750 TL)
  • Sadece müzik dinlemek için : Beats Pro Kulaklık Beyaz (1.500 TL)
  • Office Ev & İş (2016) : (700 TL)
  • VEGAS Pro 13 (1.750 TL)
  • Antivirüs : Kaspersky Total Security (2016) : (200 TL)
PC bileşenleri toplamı : 30.405 TL

Bilgisayardaki güncel (31.08.16) oyun listesi;

GTA 5 (185 TL)
GTA 4 (50 TL)
GTA Liberty City (20 TL)
GTA San Andreas (20 TL)
GTA Vice City (20 TL)
GTA 3 (20 TL)
Overwatch (2016) (220 TL)
Need For Speed (2016) (240 TL)
Mirror's Edge (20 TL)
Mirror's Edge (2016) (260 TL)
Hitman ''Full Experience'' (2016) (150 TL)
The Witcher 3 (60 TL)
Star Wars Battlefront (129 TL)
Division ''Gold Edition'' (350 TL)
Dying Light (120 TL)
Far Cry Primal (160 TL)
Far Cry 4 (100 TL)
Far Cry 3 (20 TL)
Just Cause 3 (125 TL)
Watch Dogs (70 TL)
Tomb Rider (2015) (138 TL)
Tomb Rider (2013) (20 TL)
Dead Rising 3 (90 TL)
Battlefield Hardline (89 TL)
Battlefield 4 (60 TL)
Battlefield 3 (20 TL)
Tom Clancy's Rainbow Six Siege (165 TL)
Dirt Rally (2015) (50 TL)
Colin McRae Rally (2013) (20 TL)
Dirt Showdown (2012) (20 TL)
Dirt 3 (2011) (20 TL)
Plants vs Zombies ''Garden Warfare 2'' (2016) (225 TL)
Wolfenstein ''The Old Blood'' (2015) (100 TL)
Project Cars (2015) (100 TL)
Murdered Soul Suspect (2014) (100 TL)
Mafia 2 (60 TL)
Crysis 2 (20 TL)
Crysis 3 (20 TL)
F1 2015 (100 TL)
Need For Speed The Run (20 TL)
Sims 4 (219 TL)
Moto GP 2015 (100 TL)
Borderlands 2 Pre-Sequel (100 TL)
Sleeping Dogs (20 TL)
Assassin's Creed Syndicate (180 TL)
Assassin's Creed Unity (100 TL)
Assassin's Creed Revelations (20 TL)
Assassin's Creed 3 (20 TL)
Assassin's Creed 2 (20 TL)
Assassin's Creed 1 (20 TL)
Age Of Empires 1 (20 TL)
Age Of Empires 2 (20 TL)
Age Of Empires Mythology (20 TL)
Age Of Empires 3 (20 TL)
Dishonored (20 TL)
Darkness 2 (20 TL)
Splinter Cell Black List (20 TL)
Splinter Cell Conviction (20 TL)
Metro 2033 Redux (30 TL)
Metro 2033 Last Light Redux (30 TL)
L.A Noire ''Complete Edition'' (50 TL)
Grid 2 (100 TL)
Quantum Break (2016) (185 TL)

''Kutulu PC oyunlarının'' toplamı : 5.130 TL

PS4 Oyunları;

GTA V (240 TL)
PES 2016 (128 TL)
FIFA 16 (190 TL)
Street Fighter V (280 TL)
Mirror's Edge Catalyst (180 TL)
Watch Dogs (140 TL)

''Kutulu PS4 oyunlarının'' toplamı : 1.158 TL

EĞLENCE SİSTEMİ TOPLAMI : 58.397 TL

ASD1.JPG
ASD2.JPG
ASD3.JPG
ASD4.jpg
ASD5.JPG
ASD6.PNG

Son düzenleme:
@Silinen üye
Fiyat listesi verilerek 2.000 liralık sistemin konusu açılsa bu kadar tepki almazdı. Ben bundan bahsediyorum. 58.000 lirayı 1 lira gibi görerek konuya tekrardan baksan konunun normal olduğunu anlarsın. Ne diyeyim ki yahu? Herkes ayrı frekansta müzik dinliyor...

@Silinen üye
Fiyat listesi verilerek 2.000 liralık sistemin konusu açılsa bu kadar tepki almazdı. Ben bundan bahsediyorum. 58.000 lirayı 1 lira gibi görerek konuya tekrardan baksan konunun normal olduğunu anlarsın. Ne diyeyim ki yahu? Herkes ayrı frekansta müzik dinliyor...
Konuda ego tatmini var. Ben parasında değilim. Bu kişinin önceki konusunda yaptığını biliyorum ancak bu konuda aynı şeyi alttan alta yapmış. Galiba kimse dikkatli okumadı.
Mouse kablo tutucu (80 TL)
Razer mamba WİRELESS (? TL)

Halen anlamayan varsa dipnot yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesefki benim aldığım maaş asgari ücret yani 1300 TL. O yüzden daha fazla çalışmak durumundayım :D. Dediğiniz gibi kendi paranızı kazanması zor ama harcaması bihayli zevkli oluyor. Tekrardan iyi günlerde kullanmanız dileği ile.
Aynen öyle, ''kendi kazandığın parayı'' harcamanın verdiği zevk çok güzel bir şey. Teşekkürler kardeşim. :)

Ben o para ile hayatımı kurtarırım. 10000 TL ile temizinden bir ikinci el araba alıp Bodrum'da veya en basitinden İspanya, İtalya ve Fransa gezisi yapardim arabam ile. Hayatımda çok sistem gördüm ama bu kadar israf edeni de görmedim yani. O parayla bir yetim ve fakir çocuk 60 yıl yaşayabilirdi. Bence paranı daha tutarlı harcaman gerekiyor. Bir daha böyle parayı bulamayabilirsin. Sonra EĞLENCE için harcadığın parayı tıpış tıpış kutusundan TV'sine kadar satarsın.
Hiçbir zaman gelirimden daha fazla miktarda harcama yapmadım. Her şeyi olması gerektiği kadar satın alan birisiyim.
Ayrıca her sene en az bir kere yurt dışına seyahat ediyorum dinlenme & tatil amaçlı. Tatil konumuz değil zaten de. Kısacası ''kazandığım para ile orantılı bir şekilde harcamalar yapan birisiyim.'' İyi forumlar.

Adamın belki hayali bu ? Parası onun ?
Herkesin ''kendi'' düşüncesi kardeşim, ben uzun süredir böyle bir alan yapmak istiyordum ve sonunda yaptım. İyi ki de yapmışım çok keyifli bir şekilde evde vakit geçirebiliyorum şu an. :)

Haddinize olmayan konulara girmişsiniz. Bu kişinin bu dediğiniz yardımları yapmayıp da bu sistemi kurduğuna nasıl karar verdiniz ki ? Ki bu dediklerinizi yapmamış olsa bile bu kişiye bağlı birşey, sen araba alıp gezerek kendini mutlu edersin, başkası farklı şekilde eder. Ki bunu da geçtim varsayalım ki bu kişi fakirlere yardım etmek yerine eğlenmek istiyor. Bundan size ne ? Kişilik dersi mi vermeye çalışıyorsunuz ? Terbiyesizlikten başka birşey değil.
Her zaman dediğim gibi ''önce iş, sonra diğer şeyler.''
Ben tam olarak istediğim evi ve arabayı almadan zaten gidip de böyle bir harcama yapmadım. Her şeyin sırası var, önceliği var. Önce iş, sonra ev, ondan sonra araba, sonra da ıvır zıvır yani.
Güzel kelimeler kardeşim, teşekkür ederim. İyi forumlar. :)

Abi ilk öncelikle hayırlı olsun çok süper olmuş. Baktıkça bakıyorum, baktıkça kendi bilgisayarım aklıma geliyor, aklıma geldikçe bu bilgisayarsa benimki portakalda vitamin diyorum. Mesleğiniz ne öğrenebilir miyim sakıncası yoksa? Yorumları okudum 58 bin TL param olsa hiç düşünmem böyle bir oda yapardım. Dediğiniz gibi önce iş sonra eğlence fakat aklıma takılan bilgisayar kasasını daha şekil yapabilirdiniz, örnek resim attım. Tekrardan hayırlı olsun bize ancak yorum yazmak düşer :D
Eki Görüntüle 184953
Teşekkür ederim kardeşim. Ama ben ''sade bir ortamı sevdiğim için'', yüklediğim fotoğraflarda da gördüğün üzere az eşya ve sade bir ortam yaptım. O senin gönderdiğin fotoğraftaki bilgisayar bana göre değil yani. :)

Konu sahibi de yanlış yazmış kesintisiz güç kaynağı demek istemiş. Siz de PSU önermişsiniz. Sen iyi bak!
Ben zaten ''kesintisiz güç kaynağı'' yazdım. Güç kaynağı zaten bilgisayarda var yani. :)

Ayrıca PSU olmadan sistemi çalıştıramaz ve olan bir malzeme için öneri istemez. Yanlış yaptın basitçe kabul edebilirsin neyse ben konu sahibi arkadaşın konusunu kirletmek istemem. Yorum da yapmam eski konularını da bildiğim için.
UPS : Uninterruptible Power Supply
demek zaten kardeşim, yani; dilimizde de ''kesintisiz güç kaynağı'' olarak kullanılıyor. Janissary'nin dediği şey de UPS idi zaten. :)

Usta yurt dışında mı yaşıyorsun orda tech ürünler daha ucuz.
Hayır Türkiye'deyim.

Daha iyi sistemler toplanabilirdi. Ama bana bakmayın kıskandığım için de *** atıyor olabilirim.
Her şeyin daha iyisi yapılabilir. Ben bu alışverişi yaparken piyasada olan ürünlerden en sevdiklerimi satın alarak böyle bir alan yaptım. Sürekli yeni teknolojik ürünler piyasaya geliyor. Beklemek gereksiz idi.
İyi forumlar. :)

Sadece meraktan soruyorum ileride doktor veya önemli bir meslekte çalışır isem ben de hobi olarak böyle bir şeyler yapabilirim. Ancak siz bu parayı hangi meslekten kazanıyorsunuz?
İyi bir üniversitede okuyup sonrasında iyi bir işe girersen evet yapabilirsin. Özel sektördeyim ben, hizmet sektörü diyebiliriz.

Gerçekten keyif işi olmuş tebrikler. Para sorun değil ise ben Tv tercihini ödül almış panasonic plasmadan yana kullanırdım. Panasonic Tc P65zt60 salona koyardım. Neo plasma keşke 4k tv lerde devam etseydi diyorum. Plasmalarda gecikme sorunu input lag derdi kısmen yok. Oyun icin film icin pc baglantısı icin efsane göruntuler verir. Ben evimde 65" lg plasma ph660s kullaniyorum oyunlarda 1080p 60fps benim icin kafi geliyor. Bu arada tv uretim dışı ancak benim hala favori TV'm. Bulabilirsen de fiyati da hala 4k tv lere göre el yakıyor. Bu arada hdmi kablolarin saglamlik disinda görüntü kalitesini etkileyecek farklari olmadigini söyleyebilirim. Bütçe 60k degil 80k da olabilir ama önemli olan uyumu yakalamak
. Bu arada işini bilgisayar ile yapiyor ve video montaj ve render alıyorsan pc ye verilen paraya bende acımam. Ancak gtx 1080 sli performansını görmezden gelmek dogru değil.Hayırlı olsun
Ben MSI markasının Lightnin OC Edition 980 Ti ekran kartından 2 tane alıp SLI yapar iken, piyasada GTX 1080 falan yoktu kardeşim, ki rastgele bir GTX 1080 olsaydı, yine de almazdım o ayrı da. :)
Ben GTX 1080 tabi ki alacağım, fakat benim kullandığım modelin yani; ''Lightning OC Edition'' GTX 1080 piyasaya geldiği zaman. Şu an piyasada benim istediğim GTX 1080 modeli yok. İyi forumlar. :)

Sistem 1000 serisi çıkmadan toplandı.
Aynen öyle kardeşim. :)

Ah babam ah. Daha yeni fark ediyorum. Önceki konunda ego tatmini için masana 1 tomar parayla saatler koyan ve forum ahalisinden 9 sayfa hakaret alan kişi sen mişsin. Hayırlı olsun diyenler için üzülüyorum şuan. 29 yaşında olup da cidden böyle çocukça şeyler yapman garibime gitti. Onun üstüne bir türlü işini söylememen de tuz biber oldu benim için. Her neyse dediğimi anlamayanlar senin toplama konunun tamamını okur umarım.

Ha bir de anlaşılan hala aynı huyundan vazgeçmemişsin, her fırsatta paradan bahsedip duruyorsun. Sistemi anlarım fakat oyunların parası olmadı be kardeşim. Üşengecim dediğini hatırlıyorum ama oyunlarının parasını yazman ne alaka anlamadım. Her oyunun teker teker fiyatını yazmışsın. Bu kesinlikle masum bir hareket değil. Terbiyesizlik resmen. Hakettiğini alırsın inşallah.
''Alt tarafı oyun'' dediğin ve küçümsediğin şeyler, oyun şirketlerinin bir sonraki oyununda daha fazla para kazanmasını ve daha iyi bir bütçe ile daha iyi bir oyun yapabilmelerine olanak sağlıyor. Yani ben ''orjinal'' oyun almaya devam edeceğim. Korsan kullanmaktan iyidir. Bunu da açıkça belirteceğim. ;)

Herkesin hayatta hak ettiğini aldığını düşünüyorum ben zaten. Kendin kazanıp kendin harcayabiliyorsan ve baba parası yemiyorsan bundan güzel bir şey yok.
Konuyu beğenmiyorsan burada durmak zorunda değilsin. İyi forumlar. :)

Hocam ben de 7 yıldır turizmde, yani hizmet sektöründe çalışıyorum. Burada o kadar para kazananların ne iş yaptıklarını yazsam ceza yerim. Bir suçlama yapmıyorum ama meslek sorusuna sürekli kaçamak cevaplar verip biraz yukarıdan bakmalar olunca insanın aklına geliyor.
''Hizmet sektörü'' senin düşündüğün gibi sadece turizmden ibaret değil. Sen garson olarak 15 yıl da çalışsan alacağın para miktarı bellidir. O yüzden hep diyorum, iyi bir üniversite ve iyi bir iş çok önemli. İyi forumlar.

Kardeş bu ne, zengin simülasyonu mu ?
Sen PC en iyisi olacak ekipmanlar en iyisi olacak derken bu işte çığır açmışsın :LOL:
Ama cidden yazıktır günahtır nasıl verdin o kadar parayı hani Türkiye şartları altında zor. Tabi yurtdışıysa bir şey diyemeyeceğim.
58.000 TL'ye bu pcyi toplamak yerine yapabileceğiniz bir çok şey vardı aslında ama saymaya gerek yok şimdi zaten hepsini es geçip almışsınız :ROFL:
Biraz da kıskandım sanırım. Hayırlı olsun :like:
Güzel kelimelerin için teşekkür ederim kardeşim. :) İyi forumlar.

Buradaki üyelerin bir çoğu 18 yaşından küçük yada öğrenci olduğu için haliyle bir çoğuna nirvanadaki bir durum gibi görüyorlar. Tasarımı beğendim, iyi keyifler.
Eyvallah kardeşim, ben de üniversitede okurken masaüstüm falan yoktu, laptop kullanıyordum mesela. Yani o yaş grubundakiler önce iyi bir üniversitede okuyup bir işe girmeli, sonra zaten istediğin her şeyi alabilecek duruma gelebiliyorsun. ;)

Son mesajlar bölümünde "o" kilitli konunun başlığının altında "@Spontune cevapladı 5 dakika önce" yazıyordu. Hata mı bilmiyorum ancak bu sürekli oluyordu o konudaki mesajımı çok önceden yazmama rağmen bir de o konu kilitli olmasına rağmen sürekli son mesajlar bölümünde konu linki ve benim o mesaja yazı yazdığım gözüküyordu (5 dakika önce, 7 dakika önce gibi). Kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Böyle bir hatayı başka konuda görmedim. Yetkilinin bu yazdığıma cevap vermesini bekliyorum.
Diğer dediklerinize katılmıyorum çünkü arkadaşın kötü niyeti yok. Konu dışına çıkmak istemiyorum ama parası olup pahalı arabasıyla kadınları taciz edenler var bunları Youtube'da çok kolay görürsünüz. Ve bunlar yabancı ülkede yaşayan Türkler. Bizim ülkemizi küçük düşürüyorlar. Bu arkadaşın başkasına zararı yok niye bu kadar tepki gösteriyorsunuz? Kendi parası, kendi emeği, kendi zevki... Yaptığına babası bile karışamaz. Başkaları özeniyor diye lüks araba da almasın kimse çünkü dışarıda sürünce herkesin gözü kalıyor değil mi? Sırf 50.000+ liracık verdiği için inceleme yapamayacak mı? Ben de bisiklet incelemesi yaptım. Yapmayayım mı yani? 10.000 dolarlık tamamı karbon bisiklet de incelerdim. Ki böyle bir incelemeye de o paraya araba alınır denmesi kaçınılmaz. 10.000 dolara bisiklet alanın 10.000 dolarlık arabası olmaz daha pahalı lüks bir arabası olur. Yani bu tamamen denge meselesi. Fiyat büyüdü diye haksız mı oldu buradaki kişi, ya da başkası? 15.000 lirayı geçmiş sistem tavsiyelerine hayali sistem yazanlar da sizsiniz...
Güzel kelimelerin için teşekkür ederim kardeşim. Kısaca şöyle söyleyeyim; ben bu eğlence odasını uzun süredir yapmak istiyordum, hazır olması uzun sürdü ve hazır olduğunda da bunu ''sade'' bir şekilde paylaştım. Konuyu açar açmaz da dediğim gibi; ''şimdilik sadece görsel olarak fotoğraf yüklemesi yapıyorum'', sonrasında her ürünü tek tek inceleyeceğim. Ayrıca Youtube'da bir sürü insan bu tür tanıtımlar yapıyor ama onların amacı daha fazla izlenme (Yani para kazanmak) ve daha fazla takipçi. Ben ise sadece keyiften tanıtım yapıyorum, çünkü burası teknoloji forumu.
Beğenmeyenler de başka konulara gidebilir zaten. İyi forumlar. :)

@Spontune Arkadaşın kötü niyeti yok orası ayrı. Ama o geçen 25 bin TL'lik konudaki yaptığı hatayı ısrarla yapmaya devam ediyor. Benim rahatsız olduğum konu işte bu.
Bu konuda hiçbir gereksiz detay yok.

Ben anlamıyorum şu "bu kadar para verilir mi?" diyenleri. Arkadaşım, insan kendine harcayamaz mı? İllaki parayı sadece eve veya arabaya mı vermek lazım? İnsan kazandığı parayı kendi keyfine göre harcayamayacaksa neden kazanıyor? Bir yerde biriktirip sevgiyle bakıp, besleyip büyütmeyi falanmı düşünüyorlar acaba? Ben hiç anlamıyorum. Benimde param olsa bende harcarım.
Kimse parasını başka bir dünyaya götüremeyecek. Para kazanmanın en güzel yanı sevdiğin şeyleri almak için o parayı harcamaktır kardeşim, aynen öyle. :)

Fare tutacağı (80 TL)

Galiba bu kısıma sadece ben takıldım? Arkadaş kabloyu mu test edecek, tutacağını mı yoksa prizi mi? Komik gelmeye başladı aslında. Dalga geçiyor da sadece ben alındım galiba?

Ha ha ha asıl bombayı daha yeni farkettim. Aldığı mause razer mamba wireless. WİRELESS in anlamı neydi acaba? Kablosuz. Evet arkadaş kablo tutacağı ile kablosus mause almış. Hala daha masum gözüküyorsa helal olsun vallahi.
@Spontune
Sen fazla alıngansın bence. Beğenmiyorsan konuda durmamalısın bence, kendine zarar veriyorsun böyle yaparak.

Hırsız olup bu evi soyacaksın birader.
Evdeki her şeyin sigortası yapıldı kardeşim. :)

@Silinen üye
Herkesin ''kendi'' düşüncesi kardeşim. Herkese laf anlatmaya çalışma bence, gerek de yok zaten.

Yazdığınızı bile okuyamıyorsunuz.
O cevabı şu cümleye karşılık olarak yazmıştım kendin de inceleyebilirsin. :)
Arkadaş dedi ki; ''Kesintisiz güç kaynağı almalısın bu sisteme.''
Ben de dedim ki; ''güç kaynağı alacağım, önerin var mı?''

İngilizce'de de böyle şeyler var bir soruya spesifik olarak cevap verdiğin zaman illa soru cümlesinde kullanılan kelimeyi birebir kullanmak zorunda değilsindir. Burada önemli olan şey, soruyu soran ve soruya cevap veren kişilerin arasındaki diyalogda, her iki tarafın da birbiriyle anlaşmasıdır. Biz de o arkadaşla anlaştık ve önerisini bana söyledi zaten. :)

@Spontune Konu sahibi konuyu öne çıkarırsa listede en başa gider ve son mesaj yeni yazılmış gibi görünür. Konuyu inceledim ve gerçekten beyefendi için üzüldüm. Eğer cidden bunu kapanmış bir konuya yapıyorsa kimse kusura bakmasın ama görgüsüzlükten başka bir şey değil benim gözümde...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı