580 Mbps internet 20 MB/s hızla indirme yapıyor

Modeminiz de bu hızı destekliyorsa müşteri hizmetlerini aramaktan başka çare yok gibi duruyor.
Teknik bilgilerimi özetleyeyim hocam ;

Ethernet kartım 1000MBPS desteklemekte ;
Screenshot_3.png
Aldığım hız bilgisayarıma da gelmekte ;
Screenshot_4.png
Kablom CAT6 Kablo (15m alındı) ;
Screenshot_5.png

Yani aslında herşeyim tamam. Bi HardDisk kullanıyorum ama indirme hızına etkisi olmaz diye düşünüyorum ; (İndirme, bahsedilen "ŞAHSİ" diske aktarılmakta)

Screenshot_6.png

Teknik bilgilerimi özetleyeyim hocam;

Ethernet kartım 1000MBPS desteklemekte;
Eki Görüntüle 1525961
Aldığım hız bilgisayarıma da gelmekte;
Eki Görüntüle 1525963
Kablom CAT6 kablo (15m alındı);
Eki Görüntüle 1525964

Yani aslında her şeyim tamam. Bir hard disk kullanıyorum ama indirme hızına etkisi olmaz diye düşünüyorum; (indirme, bahsedilen "şahsi" diske aktarılmakta)

Eki Görüntüle 1525966

Steam varsa oradan deneyebilir misiniz ben ne zaman hızda bir sıkıntı görsem orada deniyorum en yüksek hızı veriyor.

İndirme için HDD kullanılıyor gibi. SSD kullanılıyorsa bir de Pardus indirip dener misiniz? Ayrıca İnternet Download Manager gibi çoklu bağlantılarla indiren bir program deneyin.
Bilmediğim programları araştırmadan indirmiyorum hocam. Araştırdıkdan sonra indireceğim.
Download/Upload. hızları siteye göre değişebilir.
Limitler konulur.
O yüzden Yapacagınız bir şey yoktur.
Limitsiz. Evet, limitleyen birtakım şeyler olabilir. Fakat bu 580MBPS indirme hızının 20 sini vermesi kadar olamayacağını düşünüyorum.

Steam varsa oradan deneyebilir misiniz ben ne zaman hızda bir sıkıntı görsem orada deniyorum en yüksek hızı veriyor.
Örnek olarak CSGO indirme işlemi başlattım ve maksimum alabildiğim indirme hızı ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi (0 Olmasına bakmayın o HDD den kaynaklı stop yapabiliyor. Farkındayım sonrasında devam ediyor aynı şey tekrar ediyor biliyorum)Screenshot_7.png

Örnek olarak CSGO indirme işlemi başlattım ve maksimum alabildiğim indirme hızı ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi (0 Olmasına bakmayın o HDD den kaynaklı stop yapabiliyor. Farkındayım sonrasında devam ediyor aynı şey tekrar ediyor biliyorum)Eki Görüntüle 1525968
HDD okuma yazma hızını öğrenmek lazım. Test yapıp resim atın. AS SSD Benhmark iş görür.

Geri
Yukarı