5800 TL hazır sistem tavsiyesi

Bu alınabilir.
Bu sistem daha iyi ve güncel diğerlerine göre. Anakart MSI B460M PRO yapılmalı 100 TL daha verilip. SSD çıkarılmalı, çıkarılınca -317 TL düşüyor. İnternette aynı SSD 250TL.
buradan inceldiğim kadari ile i5 daha iyi birseçenek o yüzden sistem2i alırdım ben olsam.
i3 ama bu sistem bence değmez i3 için.
Gülsem mi yoksa araştırmadan söylediğiniz şeye mi üzülsem bilemedim.
arada 2 gerçek çekirdek farkı var oyun dışında fark atabilir i5 9
6/6 ile 4/8 işlemci karşılaştırılır mı hiç? üstelik geliştirilmeye açık olmayan fos bir işlemci. Neyin farkını atacak...

Kim diyor? SSD hızlı evet ama RPM fazla doğru marka ile sorun çekmez ayrıca 200 300 lira daha verip 500 SSD de yapabilir sırf depolama için RAM'dan ya da ekran kartından kısmak saçmalık. HDD alır winowsu HDD kurar oyunları SSD oynar çok hızlı açmak isterse oyunu bir sürü olasılık var yeter ki oynamak istesin.

İşlemci, Anakart, Ekran kartından , ramdan bahsetmiyorum

Bu sistem daha iyi ve güncel diğerlerine göre. Anakart MSI B460M PRO yapılmalı 100 TL daha verilip. SSD çıkarılmalı, çıkarılınca -317 TL düşüyor. İnternette aynı SSD 250TL.

6/6 ile 4/8 işlemci karşılaştırılır mı hiç? Üstelik geliştirilmeye açık olmayan fos bir işlemci. Neyin farkını atacak...

6 gerçek çekirdek ile 4 gerçek çekirdeğin farkı olmaz mı hiç? Özellikle çekirdek gerektiren işlemlerde hangisi daha iyi olursa sence i3 mü? :D ayrıca sistem 2 16 GB RAM'i var hala 8 GB RAM'li şeyler öneriyorsunuz madem farkları bu kadar biliyorsunzu Dual Channel olması gerektiğininde farkındasınızdır herhalde.

İşlemci, anakart, ekran kartından, RAM'dan bahsetmiyorum.

Baran Pro hiçbir şeyden kısmasına gerek yok gayet yeterli şu an bende 240 GB SSD var 4 tane oyun var ve hala 120 GB yer var GTA 5 kursa 30 GB yer kalır ayrıca dedğim gibi 200 300 lira daha verebilse 500 GB alır o sorun değil.

6/6 ile 4/8 işlemci karşılaştırılır mı hiç? Üstelik geliştirilmeye açık olmayan fos bir işlemci. Neyin farkını atacak...

Araştırmadığımı söyleyen kim? Ayrıca önbellek 9MB i3ki 6MB aralarında az bir fark olduğu aşikar oyunda i3 önde ama çoğu çekirdek işlerinde i5 genelde puanda %1.2 ile i5 önde.

Arkadaşlar merhaba. 5800TL bütçede hazır sistem tavsiyelerinizi önerir misiniz? Aklımda olanları linke bıraktım, nasıldır bunlar?
Sistem1: Gaming X Bronze [ModArt PC] I R5 1600 GTX 1650 4GB DDR4 8GB 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Sistem2: Aquarius ACR 5T-1650 | Game Garaj

Soruya gelecek olursak hala sistem 2'yi öneriyorum.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2021-05-10_115215_cpu.userbenchmark.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2021-05-10_115215_cpu.userbenchmark.com.png
    247,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı