5800 TL oyuncu sistemi önerisi

habib_altun

Decapat
Arkadaşlar öncelikle elimde bir sistem var halihazırda fakat yaz aylarında ısındığı için satacağım. 5800 TL bütçem olacak elden çıkarınca. Bunun yanı sıra bir de monitörüm var fakat memnun olduğum için onu satmayacağım. Markası AOC G2460pf 144Hz 1ms FreeSync. Bu monitöre uygun GTX1660 serisinden soğutması ideal bir ekran kartı olan fiyatı Max 5800 TL olan bir sistem arayışındayım. Kendim birkaç tane buldum fakat emin değilim bazı şeylerden. Sizden istediğim bu şartlar altında bir sistem tavsiye etmeniz. Bir de sorum var. Bu monitörü GTX serisinden bir ekran kartıyla kullanırsam aktif bir şekilde G-Sync desteğini kullanabilir miyim? Lütfen bu işlerden anlayan arkadaşlar yazsın. Çünkü daha evvel şu anki bilgisayarımı alırken danıştığım forumlardaki bilgisiz insanlar bana bilgisayarıma her konuda överek aldırdılar. Fakat şu an dahi kapanma problemleri oluyor.
Benim bulduğum sistem:
Şu anki sistemim:
Şimdiden tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler :)

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Bende sizin gibi düşünüyorum. Duymak istediğim yorumlar arasında bu da vardı. Peki tahminen ne zaman piyasa eski gücüne kavuşur?
Hocam onu kestiremem stoklar sürekli yenilenecek muhtemelen bu çeyrekte yenilenir çoğu ama ucuza bulursanız hemen almanız lazım, yoksa bu ethereum ve bitcoin düşmezse miningciler yine süpürecek piyasayı.

Bulduğunuz sistemi almayın. 9.nesil bir işlemci kullanmak özellikle bu bütçede saçma olur.
Onun yerine Pollux 3T-10 | Game Garaj bu sistemde geliştirme yapın.
Ram'leri çiftleyin.
Ekran kartınıda 1660 super yapın.
SSD'yi çıkarın. Onun yerinede;
Bunu ekleyin. Toplam 5865 TL.

Bulduğunuz sistemi almayın. 9.nesil bir işlemci kullanmak özellikle bu bütçede saçma olur.
Onun yerine Pollux 3T-10 | Game Garaj bu sistemde geliştirme yapın.
RAM'leri çiftleyin.
Ekran kartını da 1660 Super yapın.
SSD'yi çıkarın. Onun yerinede;
Bunu ekleyin. Toplam 5865 TL.

Anlıyorum. Desteğiniz için teşekkür ederim. İnceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı