5800H vs 12700H fiyat farkına değer mi?

Max-P olmazsa kötü oluyordu değil mi hocam? Ben ne alacağıma hala karar veremedim. Monster'dan çok çekiniyorum tavsiyeniz nedir?

Evet TDP ne kadar azsa daha düşük performans verir fakat daha az ısınır, bu modele bakabilirsin Monster istemiyorsan.

Evet TDP ne kadar azsa daha düşük performans verir fakat daha az ısınır, bu modele bakabilirsin Monster istemiyorsan.

Hocam yani şöyle bir kararsızlık yaşıyorum; bu Acer güzel MUX var Max-P ama DDR4 ve aşağıdaki üründen daha fazla ısınıyor. Aşağıdakinde de sorun 6800H ve RAM'inin tek kanal 16 GB olması. Hem 12700H olsun, hem Max-P ve MUX olsun, hem DDR5 olsun deyince de fiyatlar 40-50kdan başlıyor. Senin tavsiyen nedir? ASUS'ta beğenmediğim tek kanal 16 GB RAM ve 6800H olması, Acer'de beğenmediğim DDR4 olması ve daha soğutmasının daha zayıf olması. https://www.ciceksepeti.com/asus-tu...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.25.7

Asus tuf yerine rog serisine bakabilirsiniz, benim kullandigim model g513rm. 6800h hrm güçlü bir işlemci, hem ısınma sorunu yok, hem de güç tüketimi düşük. Tek kanal 16gb olması ise bir avantaj bence, çünkü direk yanina bir 16 daha takmaniza olanak veriyor. Ben şahsen öyle yaptım, hemen sipariş verdim ikinci rami, ve taktim.

ASUS TUF yerine ROG serisine bakabilirsiniz, benim kullandigim model G513rm. 6800H hrm güçlü bir işlemci, hem ısınma sorunu yok, hem de güç tüketimi düşük. Tek kanal 16 GB olması ise bir avantaj bence, çünkü direk yanina bir 16 daha takmaniza olanak veriyor. Ben şahsen öyle yaptım, hemen sipariş verdim ikinci RAM'i, ve taktim.

Hocam bende tam onu araştırıyordum birkaç saattir bakıyorum ve edindiğim bilgilerde çok fazla uyuşmazlık var. Size danışmak istiyorum:

RAM bazı yerlerde DDR4 yazıyor bazı yerlerde DDR5 yazıyor.
Kasa plastik mi metal mi her yerde farklı bilgi var.
GPU 130 watt mı 140 watt mı yine belirsizlik içeren bir diğer donanım.

Belki ASUS'un kendi sayfasında bu bilgiler zaten var diyebilirsiniz ama YouTube incelemeleriyle ASUS sayfasındaki bilgiler uyuşmuyor. Hani telefonlarda bazı ülkelere farklı donanımda gönderim yapılıyor ya öyle bir durum mu söz konusu acaba diyorum. Çünkü bir videoya bakıyorum DDR4 RAM var, yabancı kaynaklı videoya bakıyorum DDR5 RAM var. Sizinkiler ne durumda? Son olarak hangi sayfa üzerinden satın aldınız?

Hocam bende tam onu araştırıyordum birkaç saattir bakıyorum ve edindiğim bilgilerde çok fazla uyuşmazlık var. Size danışmak istiyorum:

RAM bazı yerlerde DDR4 yazıyor bazı yerlerde DDR5 yazıyor.
Kasa plastik mi metal mi her yerde farklı bilgi var.
GPU 130 watt mı 140 watt mı yine belirsizlik içeren bir diğer donanım.

Belki ASUS'un kendi sayfasında bu bilgiler zaten var diyebilirsiniz ama YouTube incelemeleriyle ASUS sayfasındaki bilgiler uyuşmuyor. Hani telefonlarda bazı ülkelere farklı donanımda gönderim yapılıyor ya öyle bir durum mu söz konusu acaba diyorum. Çünkü bir videoya bakıyorum DDR4 RAM var, yabancı kaynaklı videoya bakıyorum DDR5 RAM var. Sizinkiler ne durumda? Son olarak hangi sayfa üzerinden satın aldınız?
Trendyol Teknorya mağzasından aldım, ama diğer mağazalardaki ürün de aynı, g513rm kodlular aynı ürün.

Siz belki 2021 modellerin videosuna denk geldiniz o yüzden kafanız karıştı. Ram ddr5, kasanın klavye bölgesi ve kapağı metal, alt tabanı plastik. gpu 140 watt. Almaya karar verirseniz ilk iş biosu 323 versiyonuna güncelleyin. 325 çıktı bir de ama o ne kadar stabil bilmiyorum.

Bu arada Dell için de, bir teardown videosu izleyince insanın hiç alası gelmiyor. Karman çorman bir iç dizayn, 2-3 sene sonra termal macun yenileyeyim desen dert olacak bir tasarim.

Son düzenleme:
Trendyol teknorya mağzasından aldım, ama diğer mağazalardaki ürün de aynı, G513rm kodlular aynı ürün.

Siz belki 2021 modellerin videosuna denk geldiniz o yüzden kafanız karıştı. RAM DDR5, kasanın klavye bölgesi ve kapağı metal, alt tabanı plastik. GPU 140 watt. Almaya karar verirseniz ilk iş BIOS'u 323 versiyonuna güncelleyin. 325 çıktı bir de ama o ne kadar stabil bilmiyorum.

Anladım hocam. Peki günlük kullanımınız ne şekilde, ne amaçla kullanıyorsunuz, işlemcinin iş performansı nasıl, soğutucuya ihtiyaç duyuyor musunuz? GPU'nun 125+15 watt Boost şeklinde çalışması saf 140watt bir laptoptan FPS anlamında daha mı iyi oluyor daha mı kötü oluyor? Videolarda gördüğüm değerler oyunlarda 75-85 derece aralığındaydı bu değerler doğru mudur? Son olarak pil hakkında kesin bir bilgi edinemedim. Bölgemde çok sık kesinti yaşandığı için bu bilgiye ihtiyacım var. Cihazın pil süreleri nasıl?

Saf 140w laptop diye bi şey var mı, butun nvidia laptoplar dynamic boost moduyla çalışıyor.

Soğutucu kullanmıyorum ama laptopu yukseltsin diye iki ayak kullanıyorum. Güçlü alet, oyunlarda deneme fırsatım oldu. Cyberpunk gibi günümüzün ağır oyunlarindan birini full ayarlarda 50 fps oynatiyor.

Pil süresi çok iyi, 90wh pil var ve 6800h cok düşük güçle çalışabiliyor. Battery saving modunda 9 saati cikartabiliyor.

Saf 140W laptop diye bir şey var mı, butun NVIDIA laptoplar Dynamic Boost moduyla çalışıyor.

Soğutucu kullanmıyorum ama laptopu yukseltsin diye iki ayak kullanıyorum. Güçlü alet, oyunlarda deneme fırsatım oldu. Cyberpunk gibi günümüzün ağır oyunlarindan birini Full ayarlarda 50 FPS oynatiyor.

Pil süresi çok iyi, 90wh pil var ve 6800H cok düşük güçle çalışabiliyor. Battery saving modunda 9 saati cikartabiliyor.

Hepsinin o şekilde çalıştığını bilmiyordum hocam benim hatam. Sıcaklıklar konusunda ben videolarda 75-85 gibi işlemci sıcaklıkları gördüm. Sizde de durum aynı mı?

Geri
Yukarı