5800H vs 12700H fiyat farkına değer mi?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Masaüstü sistemimde 11700K kullanıyorum ve hem ısınması olsun hem masaüstü performansı olsun gerçekten tam bir hayal kırıklığı. Peki 12. nesilde Intel işlemciler ne durumda? 5800H ve 12700H arasında ciddi bir fiyat farkı yok. 12700H FPS olarak kesinlikle daha iyidir ama peki ısınma durumu, masaüstü ve iş performansı gibi alanlarda nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz?

12700H farkına değer hem işlemci performansı olarak hem de 130W olmasından dolayı, ama G15 yerine bu daha mantıklı olur.

Acer'ın bu kasası soğutma olarak iyi. Victus hakkında bilgim yok ama 12700H ile 5800H arasında çok bariz fark var. Fiyat farkı 2 bin TL sanırım ama değer mi size bağlı.

12700H farkına değer hem işlemci performansı olarak hem de 130W olmasından dolayı, ama G15 yerine bu daha mantıklı olur.

Hocam Monster hakkında çok fazla olumsuz yorum var. Almak istiyorum ama çekiniyorum.

Acer'ın bu kasası soğutma olarak iyi. Victus hakkında bilgim yok ama 12700H ile 5800H arasında çok bariz fark var. Fiyat farkı 2 bin TL sanırım ama değer mi size bağlı.
Masaüstüne 11700K'yı alırken de FPS performansına kandım ama masaüstü performansı beni çok pişman etti. Bunda da aynı durumu yaşar mıyım? Masaüstü performansı daha iyi midir 12700H işlemcinin?

Hocam Monster hakkında çok fazla olumsuz yorum var. Almak istiyorum ama çekiniyorum.

Masaüstüne 11700K'yı alırken de FPS performansına kandım ama masaüstü performansı beni çok pişman etti. Bunda da aynı durumu yaşar mıyım? Masaüstü performansı daha iyi midir 12700H işlemcinin?

Monster'ın Clevo kasalı modelleri hakkında şil-kayetler çok genelde, bu model Tongfang kasa.

Hocam masaüstü hakkında bilgim yok. Mobil işlemciler sıcak çalışıyor bu normal. Victus kasası soğutma olarak aşırı kötü değilse sorun olmaz.

Acer'i ekran kartı 140W ve MUX Switch var victusunki 95W ve MUX Switch yok en az %20 FPS varkı olur ikisi arasında.

Acer 5800H modelin kartı 140W mı? Bu bilgi nerede yazıyor?

Acer 5800H modelin kartı 140W mı? Bu bilgi nerede yazıyor?
95 Wattmış hocam

Arkadaşlar bu cihaz Max-P mi ve ekran kartı TDP değeri kaç nasıl öğrenebiliriz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı