5800HS 1650 kaç yıl götürür?

FSR demeseniz bile bu yararlı ve performansa etki ettiğinden dolayı yeni çıkacak güncel oyunların hepsinde kullanılacak. Grafik ayarlarından kastınız 1650 ile full ayarlarda 60 FPS bekleyen yoktur herhalde. Düşük - orta ayarlarda güzel performans sağlıyor ki karşılaştırmada kullandığım XSS'in görüntü kalitesi anlamında ne kadar rezalet olduğunu biliyorsunuzdur. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
CB77'de 60 FPS alıyor mu ? Bu oyun optimizasyon sorunlu vs. demeyin öncelikle. Yeni bir laptop/masüstü bilgisayar alan herkes koşullar ne olursa olsun bu tip yeni çıkmış oyunları oynama hayaliyle alır. Şimdi CB77, BF2042, Horizon Zero Dawn vs. için FSR mi beklesin kullanıcılar ? Bu arada full ayarlar falan beklemiyorum zira 1650 ile imkânsız bu bilinçteyim zaten. Örnek verdiğim oyunları en düşük ayarlada dahi 60 FPS'de oynatamıyor. Yeni çıkanları mı oynatacak ? Her oyun demiyorum bu mesajımı iyi okuyun. AAA oyunlar için dedim. Yoksa çıkmış oyunlar ve daha basit spor-yarış oyunlarını uzun yıllar oynatacaktır.

2022'den sonra Low medium arası açar 40FPS.
Ayrıca AMD FSR teknolojisini kendi ekran kartı için optimizie etti.
Kullanılsa bile performans az olur.

Hocalarım benim için 4 yıl fazla bile :D 2 sene oyun oynayacağım ondan sonra normal kullanım için kullanırım. Peki ekran kalitesi vs. 7 yıl rahat götürür mü? Bu arada oynayacağım oyunlar espor oyunları ağırlıklı. Valorant CSGO Rocket League tarzı oyunlar yüzde 80, GTA 5 F1 2020 FH4 tarzı oyunları da yüzde 20 olarak oynayacağım. 1080p low ayarlarda 50 60 FPS oynatsa yeter yüzde 20 lik kısımdaki oyunlar için. Ya da TUF alıp 3 sene sonra Monster Huma, Huawei d14 gibi bir laptop mu almak mantıklı olur üniversite için? Yoksa uzun vadeli düşünüp ROG G14 mü almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı