5800X için 240mm sıvı soğutucu önerisi

ayhan17

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 7 5800X için 240Mm'lik BEYAZ sıvı soğutma almak istiyorum. Şu 3 ürün arasında kaldım. Bu ürünlerde tecrübesi olan var mı?

1. Corsair - iCUE H100i Elite Capellix
  2. Cooler Master - Masterliquid ML240L V2
  3. Thermaltake - TH240 SNOW Edition

Thermaltake ve Cooler Master direkt ele. Pompa ve fanlar anakart yazılımı ile kontrol ediliyor. Radyatör sıvı sıcaklığı ölçümlemesi yok.

Corsair iCUE ile yönetiliyor ve fanlar radyatör ısısına göre çalışabiliyor. (Doğru olan bu) Fakat H100 yerine kasa olarak alan varsa 280mm olan h115 olanı tercih etmeni öneririm. 2 modelde de ML fan bulunuyor ve gayet kaliteli ürünlerdir.

Teşekkür ederim yorumun için.

2 ve 3'ü eledim peki. Fakat şimdi bakınırken aynı fiyata Amazon'da "Aerocool Mirage L240" da gördüm. Son tahlilde, yine Corsair mi dersiniz yoksa Aerocool mu? Buna göre artık satın alacağım.

* aerocool da adreslenebilir rgb (aRgb) de varmış. fakat fanların radyatör ısısına göre çalışıp çalışmadığı bilgisine ulaşamadım.

radyatör ısı ölçümü yok evet ayrıca zaten fanları baya kötü Corsair'e göre

Peki hocam son olarak şunu sormak istiyorum. Siz bu bilginin doğrulunu nereden teyit ediyorsunuz? Fanların radyatör ısısına göre çalışıp çalışmadığına nereden bakıyorsunuz yani.

Cihazın USB bağlantısı var mı onu kontrol edin ;) USB header bağlantısı olmayan sıvı soğutmalarda fanlar ve pompa anakart a bağlanır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı