5800X işlemci pinleri yamuk

283582

Hectopat
Merhaba, kutulu olarak aldığım 5800X işlemciyi açtığımda pinlerinin 3 tanesinin yamuk olduğunu fark edip aldığım yere götürdüm, teknik servisteki arkadaş herhangi bir sorun olmayacağını iletti ve anakarta takıp görüntü aldı, BIOS ayarları vs. girdi. İşlemciyi çıkartıp aldım lakin bazı pinlerde yine eğiklik vardı, tekrar götürdüğümde yine işlemciye taktı ve görüntü aldı. Şu anda hala bir-iki pinde hafif eğiklik var. AMD işlemcilerde bu tarz meseleler sorun teşkil eder mi? Ve son taktığında nereden geldiğini anlamadığım çıt diye bir ses geldi. Lakin pinlerde bir kırıklı eksiklil vs yok, taktıktan sonra da dediğim gibi görüntü aldı. Görüntü ektedir, taktıktan sonra bu üç pin düzeldi.

Dosya Ekleri

• 20220414_111220.jpg
    20220414_111220.jpg
    142,2 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olacağını sanmıyorum hocam. Stres testine sokup denemeniz lazım.
Eksik parça olarak Ram'ler kaldı sadece. onları da en kısa sürede alıp bilgisayarın montajını yaptırıp deneyeyim. Teşekkürler tekrar.
Hocam iyi günler tekrardan. Pinlerinize baktım. Yanlış bakmadıysam, "Memory Channel B" kanalında gözüküyor yamulan pinleriniz. Kısacası en kötü ihtimalle "Dual Channel" RAM yapamazsınız. Onun dışında işlemci performansında falan bir değişme olmaz. Bu pinleri cımbız yardımıyla kendiniz de düzeltebilirsiniz. Ben kendim bizzat yaptım. Zor bir olay değil.
Burada pinleri düzeltmeden takarsanız dual channel ram yapamazsınız demek istediniz doğru mu anladım acaba?

Eksik parça olarak Ram'ler kaldı sadece. onları da en kısa sürede alıp bilgisayarın montajını yaptırıp deneyeyim. Teşekkürler tekrar.

Burada pinleri düzeltmeden takarsanız dual channel ram yapamazsınız demek istediniz doğru mu anladım acaba?
Kesin yapamazsınız demiyorum. En kötü ihtimal başınıza geldiğinde Dual Channel yapamazsınız diyorum hocam. :) O yüzden korkmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı