5800x3D sistem sürekli reset atıyor

dupportsiff

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 9 7900X3D - Powercolor Red Devil Limited Edition 7900 XTX - TridentZ 6000mhz CL30 32 gb Ddr5 ram - Asus Tuf B650 Plus motherboard - Asus Tuf GT502 case - Asus Rog Strix 1000 w psu - Asus Rog Ryujin ii 360mm AIO - 2 Tb Samsung 980 pro - 1 Tb kingston Kc3000 - 1 tb Samsung 970 evo. Benq Xl2546k - Asus PG27AQDM - Logitech g pro x superlight - logitech g915 tkl - sennheiser Hd800S - fiio k5 pro.
RAM
Trident z royal gold 3600 cl14
Ekran kartı
7900 XTX RED DEVIL
Anakart
Msi B550m pro vdh wifi
İşlemci
5800X3D
Merhaba, bilgisayarımı gece kullandığımda ve kapatırken hiçbir problem yoktu ancak bu sabah açmak istediğim zaman, BIOS'a girme kısmı geçtikten sonra otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı çıkıyor ancak devamı gelmeden restart atıyor PC, birkaç kez denedim sonuç aynı, hemen CMOS Jumper'dan BIOS resetledim ve denedim ancak sonuç aynı. Orijinal Windows 10 kurulum USB'sini taktım ve BIOS'tan USB'den bootu ayarladım, komut ekranı gibi ekranda Windows yükleme 64 ve 32 Bit seçenekleri geldi, hangi seçersem seçeyim loading files yazdıktan sonra yine PC reset atıyor, format daha atılmıyor yani, iki SSD vardı yerlerini değiştirdim, elimde fazla ekran kartı ve işlemci vardı onlarla da denedim ama sonuç aynı.

Otomatik onarıma hazırlanıyor yazıp reset atıyor, Windows USB'sinden dahi hiçbir şekilde safe mode ya da command prompt ile başlatamadım, ne seçersem seçeyim PC reset atıyor, RAM'lerden diye düşündüm ama nafile, arkadaşımdan gidip RAM aldım ve tüm slotlarda denedim sonuç aynı. Artık delirmek üzereyim bu bilgisayarın problemi ne? Sadece anakart arızası geliyor aklıma ama o zaman BIOS'a bile girememem lazımdı. Birisi yardımcı olabilir mi?

• 5800x3D.
  • 7900 XTX Red Devil.
  • MSI B550M Pro VDH Wi-Fi
  • Trident Z royal Gold 3600 CL14 16x2 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemediğin bir anakart kaldı sanırım. Her şeyi deneyip hala hata alıyorsan. Ben 4 saatimi aldı işlemci hariç her şeyi değiştirdim. Sonunda işlemci çıkmıştı
Anakart deneyebilseydim keşke ama malesef, emin olmadan da değiştirmek istemiyorum

PSU kablolarını kontrol eder misin, soketlerini değil tek tek pinlere gelen kabloları, hasarlı kablo var mı?
Psu ve güç bağlantılarını söktüğün zaman hepsine baktım, zaten kablolar çok yeni. Corsair rm1000x kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı