RTX 3060 Sistem 2K monitöre geçilmeli mi?

Hikayeli oyun oynamadım hiç oynamayada niyetim yok. Hayatımda oynadığım ilk oyun ve son oyun muhtemelen PUBG olacak. 38 yaşında FPS oyun oynamaya başladım. Birçok oyun denedim Steam'de belki bu olur diye dünya para harcadım fakat oynayamadım. Aklıma takılan tek şey FPS oyunlarda olması gereken akıcılık. Kayda değer %20-30 gibi FPS kaybı yaşarsam bana kasma yapiyor hissi yaratacak diye korkuyorum.
En düşük ayarlarda oynayacaksanız geçebilirsiniz yoksa o kart ile yüksek ayarlarda 1440p'de yüksek FPS alamazsınız.

Hocam imkanınız varsa 2k monitör her türlü alınır. İlla 2k oynanacak diye bişey yok. Oyun hangi çözünürlükte daha performanslı oluyorsa oynarsınız.

Anladığım kadarıyla durum şu. RTX 3060 2K için zayıf bir kart. En az 3070 ve üstü olması lazım. Ortalama 140 FPS alıyorken 2K monitöre geçersem 90-100 FPS'lere düşer.

Anladığım kadarıyla durum şu. RTX 3060 2K için zayıf bir kart. En az 3070 ve üstü olması lazım. Ortalama 140 FPS alıyorken 2K monitöre geçersem 90-100 FPS'lere düşer.
Hangi ayarlarda oynuyorsun? Ben 1080p %120 ölçeklendirme ile doku, kenar yumuşatma yüksek gerisi düşük ayarlarda 200 FPS ortalama alıyorum 3060 ve 5600X ikilisi ile. Sen 2K % 100 ölçeklendirme ile yine benzer FPS'leri alırsın.

Hangi ayarlarda oynuyorsun? Ben 1080p %120 ölçeklendirme ile doku, kenar yumuşatma yüksek gerisi düşük ayarlarda 200 FPS ortalama alıyorum 3060 ve 5600X ikilisi ile. Sen 2K % 100 ölçeklendirme ile yine benzer FPS'leri alırsın.

Oynadığım tek oyun var oda PUBG. Şu an kenar yumuşatma ve doku orta diger hepsi çok düşükte, ölçeklendirme 100 olacak şekilde ortalama 140 FPS alıyorum. 2 K'da bayağı düşüş olacağını düşünüyorum. İşlemcim 5600G değil de X olsaydı bir nebze toparlayabilirdi sanki. 2K monitöre olan bir tanıdık bilsem gidip deneyeceğim 😊

Oynadığım tek oyun var oda PUBG. Şu an kenar yumuşatma ve doku orta diger hepsi çok düşükte, ölçeklendirme 100 olacak şekilde ortalama 140 FPS alıyorum. 2 K'da bayağı düşüş olacağını düşünüyorum. İşlemcim 5600G değil de X olsaydı bir nebze toparlayabilirdi sanki. 2K monitöre olan bir tanıdık bilsem gidip deneyeceğim 😊

FPS'in o civarlarda dolaşmasının sebebi işlemci ise 2K'ya geçmen bir şeyi değiştirmez. Yine benzer FPS'leri alırsın çünkü işlemcinin verebildiği FPS o kadar. Ekran kartıyla işlemci darboğaza ister istemez giriyor ve 1080p'de tam kullanılmıyor zaten.

Ben sana taktiğini veriyorum amazoncom.tr üzerinden satıcısı Amazon olan 2K bir monitör alıyorsun deneme süresi 1 ay. 1 ay içinde koşulsuz şartsız iade alıyorlar. Denersin baktın performansı seni tatmin etti monitörü tutarsın yok etmedi çözünürlük düşürünce falan görüntüyü beğenmedin iade edersin.

3060 almayı düşünüyorum. Sizin sistemden bir monitör farkı var. 2k ile deneme şansınız oldu mu hiç?

Yeni konular

Geri
Yukarı