5800X'in 11700KF'den daha sıcak çalışması

PC Hocası güvenli bir kanal. Bir yanlış yapacaklarına inanmıyorum.
@BerkayZ87 Hocam aradan canım 11700K çekiyordu. Hem fiyatı hem performansı rezil etti kendini bu nasıl işlemci?
CPB kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Benim Ryzen 5 3600'üm de kağıt üstünde 65W yazıyor ama CPB açık OCCT testi yapınca 100W görüyor. :) Bazı dengesizlikler var öyle. Bu arada 11700K alınmaz.
YouTube da gördüğün şeylere inanma kullanıcı deneyimlerine bak, mesela aç bir başlık R7 5800X kullananlar memnun mu diye sana artısı ile eksisi ile değerlendirmelerini paylaşsınlar.
Dün aldım. Göreceğiz bakalım hangi testler yalan hangileri gerçek.
YouTube da gördüğün şeylere inanma kullanıcı deneyimlerine bak, mesela aç bir başlık R7 5800x kullananlar memnun mu diye sana artısı ile eksisi ile değerlendirmelerini paylaşsınlar.
LTT, Tom's Hardware, Guru3D, TechPowerUp, Gamers Nexus, Kitguru. Hepsinin 5800X incelemesini okudum, izledim. Bazılarının testlerinde sahtelik var bence. 316W çeken 10900K nasıl 54 derece olabilir? Ve soğutucu 360mm falan da değil, NH-U14S. Ben buna pek ihtimal vermiyorum.

Son düzenleme:
CPB kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Benim Ryzen 5 3600'üm de kağıt üstünde 65W yazıyor ama CPB açık OCCT testi yapınca 100W görüyor. :) Bazı dengesizlikler var öyle. Bu arada 11700K alınmaz.

LTT, Tom's Hardware, Guru3D, TechPowerUp, Gamers Nexus, Kitguru. Hepsinin 5800X incelemesini okudum, izledim. Bazılarının testlerinde sahtelik var bence. 316W çeken 10900K nasıl 54 derece olabilir? Ve soğutucu 360mm falan da değil, NH-U14S. Ben buna pek ihtimal vermiyorum.
Cinebench R23 ile test yapabilir misin?

Hayırlı olsun hocam nereden aldınız? Ne kadardı fiyatı? AMD iyidir yüksek bütçede. Sizin anakart zaten B450 Tomahawk değil mi? Bir inceleme yaparsınız artık.

Eğer canınız yüksek sıcaklıklar görmek istemezse, şu anda 1.18V 4.5GHz'de stabil kullanabiliyorum ve sıcaklıklar düştü, daha fazla denesem ve voltajı stabil çalıştığı yerin ucuna çeksem sıcaklıkları daha da düşürebilirim.

Hayırlı olsun hocam nereden aldınız? Ne kadardı fiyatı? AMD iyidir yüksek bütçede. Sizin anakart zaten B450 Tomahawk değil mi? Bir inceleme yaparsınız artık.
"Magic" satıcısından aldım N11'den 4060 TL'ye.
B450 Tomahawk MAX'ı da aldım Teknobiyotik'ten 802 TL'ye.

Çok almışsınız hocam ya. Neyse hayırlı olsun. Tekli ve çoklu çekirdek testleri bekliyoruz.
Beklemek istemedim çünkü her sitede 4400 TL. Akakçe'de de benim aldığımdan sonraki fiyat 4300 TL idi. Aldığım ürün bitse ortada 5800X yoktu ucuza.

Çok iyi fiyat, çıktığı hafta 5700TL'ye aldım ne zaman aklıma gelse canım yanıyor 🙁
Hocam o fiyat ne 5900X alırdınız biraz bekleyip. Üzüldüm bakın.
Beklemek istemedim çünkü her sitede 4400 TL. Akakçe'de de benim aldığımdan sonraki fiyat 4300 TL idi. Aldığım ürün bitse ortada 5800X yoktu ucuza.
Hayal olacak galiba bana bu fiyatlar böyle giderse. En ucuz magic satıyormuş şu an. 3500 düşerse anında kapacağım. 3400 TL param var. İlk işlemciyi mi yoksa kasa, anakart vs. mi alsam diye düşünüyorum.

Hocam o fiyat ne 5900X alırdınız biraz bekleyip. Üzüldüm bakın.

Hayal olacak galiba bana bu fiyatlar böyle giderse. En ucuz "Magic" satıyormuş şu an. 3500 düşerse anında kapacağım. 3400 TL param var. İlk işlemciyi mi yoksa kasa, anakart vs. mi alsam diye düşünüyorum.
İşlemci ve anakartı aynı anda al yoksa çok pişman oluyorsun, tecrübeyle sabit. :D Bi' arkadaşım B450M S2H aldı sonradan Ryzen 5 3600 alırım diye, Ryzen 5 3600 zamlandı anakart elinde patladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı