5820K sistem OC sorunu

35UPGRADER36

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
  • 5820K
  • Rampage V Extreme anakart
  • 16 GB 2400 MHz RAM
  • H110i sogutucu
  • 500W PSU
  • RX 580
Arkadaşlar bu işlemci ile OC denemelerim yarıda kesiliyor. Ya mavi ekran ya da Aida64'ten "Hardware failure detected." diye bir hata alıyorum.
Hedef frekans 4.6 GHz.
Core Voltage:1.375
Cache Voltage:1.2
System Agent Voltage:1.2
Bu şekilde hata alıyorum. Deneyen varsa yardımcı olabilir mi? Ya da başka değerlerle de mi oynamam gerekir?

OC yaparken RAM frekansları da otomatik yükseltilir. RAM frekanslarını elle düşürmeyi dene biraz. Herhangi bir hata kodu paylaşmadığın için bu sadece bir tahmin. Her işlemci aynı değildir, internette o şekilde çalıştırabilenlerin olması senin işlemcinin de o frekanslara çıkabileceği anlamına gelmez

Güç kaynağı yetersiz olduğundan işlemciye verdiğin voltaj kadar enerji gidemiyor. Bu sebeple düzgün çalışmıyor. 650 veya 700W güç kaynağı işini görür onun haricinde kurtarmaz.
Screenshot_1.png

Yazılım yükte 200W tüketim gösteriyor.
Bir de işin acayip tarafı 3-5 gün önce stabildi. Hem ekran kartını hem işlemciyi yüke sokup denemiştim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı