Çözüldü 5900X boşta 45-50 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrTreX

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 16 GB.
Ekran kartı
ASUS RTX 3060 TUF Gaming 12 GB.
Anakart
ASUS TUF Gaming X570-Plus
İşlemci
AMD Ryzen 9 5900X 3.7GHz
Sistemim bu şekilde işlemci %5-10 yük altındayken 40 %10-20 yük altındayken 45-50 görüyor ama oyunlarda 60-65'i çok nadir geçiyor.
Gördüğüm maksimum değer God of War (2018) 68 dereceydi boştayken bu kadar olmasının sebebi nedir?
Ekran kartımda bilgisayarı açtığım ilk bir saat 35-45 arası derecelerde sonraki saatlerde sadece Google Discord ve Spotify açık olmasına ragmen 50-52 arası gidip geliyor aynı şekilde oda oyunlarda 60-65'i zor görüyor üstüne çok nadir çıkıyor.
Kasam: ASUS TUF Gaming GT501vc.
Güç kaynağı: FSP Hydro G PRO 750W 80+ Gold.
İşlemci soğutucusu: Cooler Master ML240l RGB fanlı 240mm.

Çözüm
Forumda boşta 30-35leri tam kapasite de 40-45leri yazanları gördüm ondan endişelendim.

360mm AIO sıvı soğutucu kullanan kişiler bile o değerleri nâdiren yakalıyor. Yaz aylarında ortam sıcaklığı fazla olduğu için endişe etmen gereken bir durum yok. İçini rahat ettirecekse kompresörle cihazın tozunu alabilirsin. :)
Forumda boşta 30-35leri tam kapasite de 40-45leri yazanları gördüm ondan endişelendim.

360mm AIO sıvı soğutucu kullanan kişiler bile o değerleri nâdiren yakalıyor. Yaz aylarında ortam sıcaklığı fazla olduğu için endişe etmen gereken bir durum yok. İçini rahat ettirecekse kompresörle cihazın tozunu alabilirsin. :)

Çözüm
85 dereceyi geçtikten sonra sıkıntıdır hocam.

Anladım yük altındayken değil mi?

360mm AiO sıvı soğutucu kullanan kişiler bile o değerleri nâdiren yakalıyor. Yaz aylarında ortam sıcaklığı fazla olduğu için endişe etmen gereken bir durum yok. İçini rahat ettirecekse kompresörle cihazın tozunu alabilirsin. :)

Çok teşekkürler endişelenmiştim ama şu an içim rahatladı dediğiniz gibi ben gene de bir temizliğini de yapayım alabileceğim en iyi değerleri alayım tekrardan teşekkürler iyi günler hocam.

Geri
Yukarı