5900X Sistem AI Suite 3 Away Mode Nedeniyle Açılmıyor

zamanrax

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL 16x2 3600 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 1 TB M2 SSD
Ekran kartı
Asus Rog STRIX 3090
Anakart
Asus X570 Pro Wi-Fi
İşlemci
AMD Ryzen 5900X
Merhaba arkadaşlar, çok saçma bir hatayla karşılaştım. Ç yardımınıza ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim. Bilgisayara ASUS'sun AI Suite 3 ismindeki programını indirdim. Arayüzünü incelerken Away Mode diye bir şey varmış. Bilgisayarın kullandığı gücü kısıtlıyor ve uyku moduna alıyor galiba. Yanlışlıkla o modu açtım ve PC uyku moduna girdi. Uyku modundayken klavyedeki her tuşa bastım yine açılmadı. BIOS'a pili çıkarıp reset attım yine düzelmedi. Bir türlü Away Mode'dan çıkamıyorum. Ekrana hiçbir şey gelmiyor. Sadece siyah ekran var. BIOS ekranına bile giremiyorum. Sorunun şu yüzden olduğunu düşünüyorum: Bu Away Mode'u araştırdim. Şöyle bir ayar var onda. Away Mode'dayken PC'nin ne kadar güç kullanmasıni istediğinizi yazıyorsunuz. Acaba bu Away Mode'a alınınca bilgisayar tekrardan uyanmak için yeterli gücü bulamıyor mu bu mod yüzünden? Umarım anlatabilmişimdir. Anakart ve ekran kartı modeli şu: ASUS ROG STRIX RTX 3090, ASUS X570 Pro Wi-Fi anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girip ayarları sıfırla, bilgisayarı güvenli modda başlatıp AiSuit'i startup'tan kaldır. Yeniden başlatıp Ai Suit denen tiksinç yazılımı tekrar kurmamak üzere imha et.

Ekran full siyah bios'a giremiyorum. Bios ayarlarını sıfırlamak için anakarttaki pili çıkarıp 1 dakika bekleyip taktım ama yine ekran gelmedi. Acaba az mi bekledim 1 dakika yeterlimi sıfırlanmasi için?

BIOS'a girip ayarları sıfırla, bilgisayarı güvenli modda başlatıp AiSuit'i startup'tan kaldır. Yeniden başlatıp Ai Suit denen tiksinç yazılımı tekrar kurmamak üzere imha et.
Ekran full siyah bios'a giremiyorum. Bios ayarlarını sıfırlamak için anakarttaki pili çıkarıp 1 dakika bekleyip taktım ama yine ekran gelmedi. Acaba az mi bekledim 1 dakika yeterlimi sıfırlanmasi için?

Ramlerden birini çıkarıp takar mısın pil takılıyken. Sonra tekrar başlat. Eğer yine ekran gelmezse pili takmadan başlat.

Bios açılmıyor diyor adam, düzgün oku.

Ramlerden birini çıkarıp takar mısın pil takılıyken. Sonra tekrar başlat. Eğer yine ekran gelmezse pili takmadan başlat.
Ram'i çıkarıp taktım düzelmedi. Yarın dediğinizi yapıp bios pilini takmadan açmaya çalışıcam. Son çare o gibi duruyor. Bu çözümde yaramazsa ne yapabilirim başka çözüm yolu var mı? PC'nin içinde yer alan benim için çok önemli şeyler var. Formatlik bir durum yoktur demi?

Ram'i çıkarıp taktım düzelmedi. Yarın dediğinizi yapıp bios pilini takmadan açmaya çalışıcam. Son çare o gibi duruyor. Bu çözümde yaramazsa ne yapabilirim başka çözüm yolu var mı? PC'nin içinde yer alan benim için çok önemli şeyler var. Formatlik bir durum yoktur demi?
Formatla bir alakası yok. Ai Suite BIOS ayarlarını değiştiriyor. BIOS'a girmeyi başarırsak çözeriz. Gerisi kolay. Güvenli moddan başlatıp Ai Suit'i kaldırmak yeterli. Anakartın High-End bir model. Daha kurcalanacak ve denenecek bir kaç yöntem daha olmalı.

Formatla bir alakası yok. Ai Suite BIOS ayarlarını değiştiriyor. BIOS'a girmeyi başarırsak çözeriz. Gerisi kolay. Güvenli moddan başlatıp Ai Suit'i kaldırmak yeterli. Anakartın High-End bir model. Daha kurcalanacak ve denenecek bir kaç yöntem daha olmalı.
Pili çıkardım 15 dakika bekledim bilgisayar güç düğmesine bastım o sırada sonra taktım çalışmadı. Pili tamamen çıkarıp öyle çalıştırdım yine çalışmadım. Başka bir yöntem var mı?

Geri
Yukarı