5900X sistemde Twitch yayını çamur gibi ve takılma var

mustafapusti

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kaç haftadır Twitch yayını için ayarlamalar yapıyoruz fakat sonuç hep olumsuz. 3 ayrı interneti birleştirdim, 140 Mbit download ve 30 Mbit uploadum var. Yayın sürekli çamurlaşıyor. Özellikle hareketli sahnelerde çok kötü duruma geliyor. İnternette denemediğimiz ayar kalmadı. Hatta Streamlabs denedik sonuç yine aynı. AMD 5900X işlemci, AMD XR 6900 XT ekran kartı kullanıyorum. Hem işlemci hem ekran kartıyla yayın yaptım yine aynı. Elgato 4K60MK2 de var. Onun üzerinden yaptık yine aynı. Arkadaşım NVIDIA 2060 kullanıyor onda görüntü çok daha güzel. Arkadaşımı 8 Mbit uploadu var. Sorun ekran kartından mı, yoksa başka bir şey mi bir türlü çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Denediğim videolar burada mevcut, silmedim videoları.

Twitch adresim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran Alıntısı.JPG

benimle iletisime girersen sorunu cozme ihtimalim %75 = -%25 sebepi , donanim internet , ve altyapi , kablolar, belki islemci yazilim veya diger seyler, cunku bendede ayni system var ekran karti haric bende rtx 3080 var, yayinlarda sorunsuz kaliteli seklinde devam ediyorum.

Merhaba arkadaşlar. Kaç haftadır Twitch yayını için ayarlamalar yapıyoruz fakat sonuç hep olumsuz. 3 ayrı interneti birleştirdim, 140 Mbit download ve 30 Mbit uploadum var. Yayın sürekli çamurlaşıyor. Özellikle hareketli sahnelerde çok kötü duruma geliyor. İnternette denemediğimiz ayar kalmadı. Hatta Streamlabs denedik sonuç yine aynı. AMD 5900X işlemci, AMD XR 6900 XT ekran kartı kullanıyorum. Hem işlemci hem ekran kartıyla yayın yaptım yine aynı. Elgato 4K60MK2 de var. Onun üzerinden yaptık yine aynı. Arkadaşım NVIDIA 2060 kullanıyor onda görüntü çok daha güzel. Arkadaşımı 8 Mbit uploadu var. Sorun ekran kartından mı, yoksa başka bir şey mi bir türlü çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Denediğim videolar burada mevcut, silmedim videoları.

Twitch adresim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1195717
Merhaba bende aynı dertten muzdaripim, sistemim rx6600 r5 3600 senin sistemden bi tık düşük fakat 1080p 60 yayın açmak için yeterli, 15000 bitrate versem bile yayın çamur gibi ve genel olarak net görünmüyor, arkadaşımda 1660 süper var ama o daha düşük bitrate yayın açıyor ve cam gibi keskin bir yayın veriyor ben ne kadar araştırsam kesin bir cevap bulmuş değilim, fakat bence sorun amd ekran kartlarında.

Merhaba bende aynı dertten muzdaripim, sistemim rx6600 r5 3600 senin sistemden bi tık düşük fakat 1080p 60 yayın açmak için yeterli, 15000 bitrate versem bile yayın çamur gibi ve genel olarak net görünmüyor, arkadaşımda 1660 süper var ama o daha düşük bitrate yayın açıyor ve cam gibi keskin bir yayın veriyor ben ne kadar araştırsam kesin bir cevap bulmuş değilim, fakat bence sorun amd ekran kartlarında.
Evet amd ekran kartlarında bir sorun var yada desteklemiyor. Benimde arkadaşım daha düşük upload ile nvidia ekran kartıyla çok daha iyi yayın yapıyor. Codec i nvidia ekran kartından kullanıyor. Bende alternatif çözüm buldum ama daha tam detaylı denemedim yayından vazgeçtiğim için. Elgatonun pci girişli 1080p lik kartı var. Onun içindede x264 codec var. Onun üzerinden yayın yapılırsa daha iyi görüntü oluyor yada harici bir bilgisayar gerekiyor. Kesin sonuç için uğraşmam gerekiyor. Hatta uğloadı yükseltmek için 4 internet hattı bağlatıp birleştirip 30megabit upload alıyordum ama dediğim gibi vazgeçtim yayından. Twitch de izlenme oranını artırmak için çok zaman harcamak gerekiyormuş. Benimde öyle bir vaktim olmuyor maalesef. Sen başka çözüm bulursan eğer paylaşırsan çok sevinirim.

AMD ekran kartlarının zayıf yönü yayın işleri. Bu birincisi.

İkincisi ise Twitch maksimum 6000 bitrate (hatta 8000 bitrate) kabul ediyor zaten. 15000 bitrate vermenin bir anlamı yok.

Nvidia ekran kartı kullansanız cam gibi yayın yaparsınız.

Geri
Yukarı