5900X ve 3080 sistem önerisi

Bütçe
25000-30000

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben sistemi ağustos ayında toplayacağım Ryzen 6000 ve DDR5 aklımı karıştırdı sizin de öerileriniz önemli. Ağustos ayında toplayacağım ama en azından o zamana kadar bazı parçaları alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben sistemi ağustos ayında toplayacağım Ryzen 6000 ve DDR5 aklımı karıştırdı sizin de öerileriniz önemli. Ağustos ayında toplayacağım ama en azından o zamana kadar bazı parçaları alayım.

Acelen yoksa PC falan toplama pandemi bitene kadar fiyatlar inanılmaz pahalı insanlar evde kaldığı için bilgisayar toplayıp evde oturmak istiyor ve bu da fiyatlara yansıyor.

Henüz araştırmadım bilgim yok fakat şu an kullandığın bir sistem zaten varsa bekle madem en yeni parçaları edinirsin. Ama o kadar bekleyemem diyorsan bilemem karar sende :)

Hocam şu an laptop kullanıyorum memnun değilim maalesef ekran kartı stokları ve fiyatları düzelmez hocam 2022'ye kadar devam.
@error magnet hocam peki 5600X veya 5800X ile bir sistem kursam geçici en azından Ryzen 9000 serisinde güncelleme yapsam nasıl olur?
3080 şu an 30k gibi saçma fiyatlardan satılmakta tıpkı diğer kartlarda olduğu gibi. Stokların düzelmesini bekleyebilirsiniz ya da hazır sistemlere yönelip istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Hocam peki 5600X veya 5800X ile bir sistem kursam geçici en azından Ryzen 9000 serisinde güncelleme yapsam nasıl olur?
@RamooY hocam bakabilir misiniz?
@RamooY hocam müsait misiniz?

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    103 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Hemen cevaplıyorum 6900XT kartnın RTX özlliği maalesef iyi değil hocam ama saf performansda kafa kafaya alınır mı şöyle alınır bana göre benim için saf performans önemli RTX gereksiz diyorsanız alınır.

Hocam AMD de zaten RTX yok ama RTX benim için önemi yok diyosanız 3080 alınabilir.
Hocam AMD de zaten RTX yok ama RTX benim için önemi yok diyosanız 3080 alınabilir.

Pardon yanlış yazdım RTX benim için önemli diyosanız 3080 alın.

Geri
Yukarı