5G için iPhone 12 alınır mı?

Şöyle bir soru sormak istiyorum bilgisi olanlar yazabilir; Türkiye'de 5G'nin dağılımı, operatörlerin planları ne olacak? Örneğin hala 4.5G'nin sağlıklı şekilde kullanılabildiğini söylemek zor, en azından benim tecrübeme göre. Sağlıklı kullanılan yerlerde ise bence gayet yeterli daha hızlısına ihtiyaç var olduğunu düşünmüyorum ihtiyaçları ve kullanımımı düşününce. Bence alırken bunu düşünerek seçim yapmak lazım. Ben sanırım Iphone 11 Pro Max alırdım. Diğer özellikler 5G'den daha öncelikli olurdu benim için.
5g nin 2021 de İstanbul havalimanında kullanılacagı haberleri var ama her ne kadar doğru olursa olsun yaygınlaşması min. 5 6 sene sürecek olan bir teknoloji. Abd de bile halen çok kısıtlı alanlarda kullanım yapılıyor.

Şöyle bir soru sormak istiyorum bilgisi olanlar yazabilir; Türkiye'de 5G'nin dağılımı, operatörlerin planları ne olacak? Örneğin hala 4.5G'nin sağlıklı şekilde kullanılabildiğini söylemek zor, en azından benim tecrübeme göre. Sağlıklı kullanılan yerlerde ise bence gayet yeterli daha hızlısına ihtiyaç var olduğunu düşünmüyorum ihtiyaçları ve kullanımımı düşününce. Bence alırken bunu düşünerek seçim yapmak lazım. Ben sanırım Iphone 11 Pro Max alırdım. Diğer özellikler 5G'den daha öncelikli olurdu benim için.
Bende senin gibi düşünüyorum. Batarya olarak çok büyük fark var arada. Hem kamera olarakta 11 pro max daha iyi ve kamerası daha fazla. Boyut olarakta çok iyi. Aşırı kararsız kaldım. Araların da fiyat farkı pek yok. 5g 2020 haziran ağustos gibi gelecek deniliyor ama yine de 2022 bulur diye tahmin ediyorum ben. Ve yukarı da arkadaşın dediği gibi 4,5g bile mesela türk telekom kullanıyorum 20mpbg geçmiyor hızım. O yüzden 5g nin oturaklaşması nerden baksan 2025 bulacak diye düşünüyorum. Sırf 5g için diğer özelliklerden vazgeçmek istemiyorum. Çip set olarak ta a14 daha iyi tabi ama a13 de çok yeni ve çok güçlü. Çok ara da kaldım gerçekten
Bence Türkiye'de yaşarsa gelecek için çok fazla yatırım olmıyabilir. Geçen uzun süreden sonra yeni telefona geçebilir :D.
Benim elimde iphone xs var daha 1 sene oldu alalı. Genel olarak max bir telefon ile ilişkim 2yıl 2 bilemedin 3 sene sonra cihazı değiştiririm zaten. Uzun vadeden kastım beni 3,4 yıl götürsün yeterli malum android cihazlar genel olarak 2yıl güncellemeden sonra telefonu umursamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı