5S ekran değişimi sonrası touch ID sorunu

aky87

Hectopat
Ekran değişimi sonrası touch ID bu iPhone'de etkinleştirilemedi hatası aldım ve ekran dokunmatiği tepki vermiyor. Her iPhone'a ait bir tane Home tuşu varmış. Ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran değişimi sonrası touch ID bu iPhone'de etkinleştirilemedi hatası aldım ve ekran dokunmatiği tepki vermiyor. Her iPhone'a ait bir tane Home tuşu varmış. Ne yapmam gerekir?
Touch ID Home tuşunda yer alır,Ekran değiştirdiğin yer home tuşuna bir zarar vermiş veya zarar verdiği için farklı bir home tuşu taktı ise parmak izi okumaz telefon. Ekranın yan sanayi veya orjinal olması ile alakalı bir şey değil.

Alakası var telefonda ki sensörler çalışmıyor genelde.
Bunun ekran ile alakası yok.Ekran üzerindeki sensör içeren flexleri düzgün hizalama ve değişimden önce diğer ekrandan zarar vermeden sökülmesi gerekli.Bizzat kendim aktif olarak apple ürünlerinin onarımını yapıyorum.

Ekran değişimi sonrası (oradaki Flex'in kopması oluyor sebep genelde veya yan sanayi ekran takılması da çok olmasa da yakalarsa cihaz çalıştırtmayabiliyor, söktükten sonra takmayı da unutmuş olabilirler Ekran Değişimi Sonrası Touch İd Çalışmama Nedenleri ve Kesin Çözümü) çalışmama şikayeti çok var, tekrardan bir sorun isterseniz yaptırdığınız yere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı