5V Kaliteli Adaptor Önerisi

Yusuf H.

Hectopat
Yer
Kayseri Melikgazi
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün bir sigorta projesi üzerinde çalışırken alternatif akım ile uğraşıyordum birden sadece + bacağını bağladığım. Adaptörü voltmetreye bağladığımda 3V verdiğini gördüm ki eksi bacağını bağlamadan ve sabah kolumu çıkış kısmına kolumu koymamla çarptı. Daha sonra 8 Bit bilgisayar tasarımı üzerine çalıştığım bir devreme bağladım ve 8 tane 555 ve 14 tane 74 serisi entegrem yandı. Türkiye'de bulamadığım entegrelerim de gitmiş oldu. İçerisinde koruma diyordu bulunan veya çok kolay bozulmayacak bir adaptör önerisi yapar mısınız? Ayrıca güç kaynağı alsam bu şekilde bir sorun olur mu? Öneriyi 5V 2A civarı için yaparsanız iyi olur, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laboratuvar tipi güç kaynaklarını kastediyorsanız (akımla ve voltajla oynayacaksanız eğer) onlar daha makul tabii ki. Ama 5V size yeterse şöyle bir şey işinizi görecektir. Akımı da kendiniz azaltabilirsiniz.
5V 2A için ise şu Samsung ürününü öneririm:

Dışardan gelen akımlara dayanıklı olması gerekiyor genellikle şarj aletleri elektronik için değil sarj için olduğundan tam uygun olmuyorlar bende şarj aleti kullanıyordum.
Laboratuvar tipi güç kaynaklarını kastediyorsanız (akımla ve voltajla oynayacaksanız eğer) onlar daha makul tabii ki. Ama 5V size yeterse şöyle bir şey işinizi görecektir. Akımı da kendiniz azaltabilirsiniz.
5V 2A için ise şu Samsung ürününü öneririm:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı