5V RGB'leri 12v takmak sorun yaratır mı?

Ecevit son

Centipat
Daha fazla  
1 fanın RGB'sini ve Pompanın RGB'sini. 12v RGB pine taktım bir şey olur mu? Fanın sürekli ışıkları yanıp yanıp söndü pompanın hiç yanmadı bir şey olur mu?

Ama 5 dakika bile sürmedi sonrasında hemen kapattım ve bağlantıları çıkarttım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5V çalışan aygıta 12V zorlamışsın. Değil 5 dakika; 5 saniye bile yeter yanmasına. Eğer zarar görmedilerse şanslısın. RGB ile ARGB birbirinden farklıdır.
Biliyorum benimde aklıma sonradan. Geldi ama umarım bir şey olmamıştır kontrolcü aldımda denicem daha yeni aldım ve başına bir şey gelmesini istemem birde bir şey olduysa tamirini nerde yaptırcağım ve markası corsair h150 360mm

5V çalışan aygıta 12V zorlamışsın. Değil 5 dakika; 5 saniye bile yeter yanmasına. Eğer zarar görmedilerse şanslısın. RGB ile ARGB birbirinden farklıdır.
Birde uyarı verir gibi bir ses çıkıyordu anakart üzerinden veya başka bir yerden

Zamanında benim şerit LED'in bir kısmı 2-3 saniyelik hatada arızalanmıştı. Tabi Çin'den aldığım üründü ama belki senin aygıtların dayanıklılığı fazlaysa direnmiş ve arızayı önlemiş olabilir. Ses için bir şey diyemem anakart da olabilir, yüksek voltajdan ötürü LED'den de çıkmış olabilir.

Zamanında benim şerit LED'in bir kısmı 2-3 saniyelik hatada arızalanmıştı. Tabi Çin'den aldığım üründü ama belki senin aygıtların dayanıklılığı fazlaysa direnmiş ve arızayı önlemiş olabilir. Ses için bir şey diyemem anakart da olabilir, yüksek voltajdan ötürü LED'den de çıkmış olabilir.
En kısa zamanda kontrolcü alıp denemek istiyorum buraya tekrar yazacağım aldıktan sonra

Ö
kontrolcü bu gün geldi ve taktım ama çalışmıyor pompanın rgbsi fanda tek renk çalışıyor ürünü aldım firmaya yazdım ürün değişimi veya garantiye gitmesi için ücret talep ederler mi acaba diye düşünmeye başladım

Son düzenleme:
Sadece ilk fanın rgbleri renk değiştirmiyor o kadar oda kalsın öyle napalım 😂

Dosya Ekleri

• F43A2BF5-A2B8-47EA-A134-C3B4D23D18B3.jpeg
    F43A2BF5-A2B8-47EA-A134-C3B4D23D18B3.jpeg
    87,8 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı