6.000TL RTX 2070S için Sistem Tavsiyesi

1579087938082.png

İşlemciye çok yüklenmeyin derim. Uygun fiyatlı bir 2600X ve B450 Anakart alın. Daha sonra 3000 serisine geçersiniz. Sonuçta 2K oynayacaksınız ve aradaki fiyat farkı kadar Fps farkı yok :D. Upgrate edebilmeniz sizin için artı olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun. :)

Teşekkür ederim hocam :)
İşlemciye çok yüklenmeyin derim. Uygun fiyatlı bir 2600X ve B450 Anakart alın. Daha sonra 3000 serisine geçersiniz. Sonuçta 2K oynayacaksınız ve aradaki fiyat farkı kadar Fps farkı yok :D. Upgrate edebilmeniz sizin için artı olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun. :)
Anladım ama zaten şöyle birşey mevcut bende bu anakart ve işlemci mevcut ama arkadaşın ısrarından ötürü kasayı ona vericem ve kendime daha üst model baksam fena olmaz diyip yola çıktım :)

Teşekkür ederim hocam :)

Anladım ama zaten şöyle birşey mevcut bende bu anakart ve işlemci mevcut ama arkadaşın ısrarından ötürü kasayı ona vericem ve kendime daha üst model baksam fena olmaz diyip yola çıktım :)
Haklısınız kesinlikle siz diyorsanız ki almışken alabildiğimin en iyisini alayım o zaman karar tabi ki de sizin saygı duyarım. :)

Haklısınız kesinlikle siz diyorsanız ki almışken alabildiğimin en iyisini alayım o zaman karar tabi ki de sizin saygı duyarım. :)
Teşekkür ederim yardımınız için :)

Bu anakartı ve işlemciyi almayı düşünüyorum ama güç kaynağı olarak hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım.Anakart üzerinde 8+4 pin güç girişi mevcut olduğu için yardımcı olursanız sevinirim max 1000TL Güç kaynağına ayırabileceğim miktar düşün olursa dahada iyi olur şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Ekran kartı nedir bilmiyorum ama en iyisi bu bütçede Seasonic Focus Plus 750-850W modelleridir.
Kalite olarak da çok iyi modellerdir.
Anakart: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 PCIe 4.0 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA

İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 3.9GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci | ITOPYA

Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Bu anakartı ve işlemciyi almayı düşünüyorum ekran kartım zaten elimde mevcuttur ama güç kaynağı olarak hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım.Anakart üzerinde 8+4 pin güç girişi mevcut olduğu için yardımcı olursanız sevinirim max 1000TL Güç kaynağına ayırabileceğim miktar şimdiden teşekkürler :)

Eğer sadece oyun amaçlı kullanacaksanız r5 3600 yeterli bence işlemci olarak. Anakartı x570 serisi sağlam bir kart tutup işlemciyi düşük tutarsanız ileride sadece işlemci değiştirip yolunuza devam edebilirsiniz. Gelecekte masrafınız daha az olur.
Bu arada r5 3600 stok fanı biraz yetersiz geliyor. 3600x in fanı daha iyi ek fan almıyım derseniz onu tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı