6-10 bin TL oyuncu monitörü önerisi

scorpion75

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker, fotoğrafçı
14 yaşındaki oğlum için bir oyuncu monitörü almak istiyorum. Mevcutta sıradan bir 24" 60 Hz monitör kullanıyor.
Benim monitör için düşündüğüm özellikleri IPS panel, 2K, 170-240 Hz, 0, 5-1 ms 24-27 inç büyüklük. Aklımda bir fiyat yok yalnız 6-10 bin arası olabilir diye aklımdan geçiyor. Oynadığı oyunlar CS:GO, Valorant, Roblox, Minecraft. Bilgisayarda Ryzen 5 3600 ve 1070 mini mevcut. Ekran kartını yükseltme planım var. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K/240Hz için güçlü bir sistem gerekiyor. Eğer ileride upgrade yapacaksanız mantıklı olur.
Güçlü bir upgrade lazım orası ayrı konu. Her oyunda o FPS'leri alamazsınız çünkü.

Diğer konu seçimler ise baktığınız monitörler iyi değil. Samsung G4 seri bir monitör. Ben şahsen beğenmiyorum. Fakat elle tutulur baktığınız bir o var.

Benim önerim 240Hz'de Aoc 23,8" 24G2ZU 240 Hz 0,5 ms FreeSync Premium Full HD IPS Oyuncu Monitörü budur.
Fakat çok pahalı. O paraya 2K monitör var.

Benim önerdiklerimden nasıl bir üstün yönü var bunun. Kağıt üstünde hepsi benzer duruyorda. Farkını merak ettim. Birde madem 7300 gibi rakama çıkıyoruz 2K da siz olsanız ne alırdınız?

Benim önerdiklerimden nasıl bir üstün yönü var bunun. Kağıt üstünde hepsi benzer duruyorda. Farkını merak ettim. Bir de madem 7300 gibi rakama çıkıyoruz 2K da siz olsanız ne alırdınız?

Baktığın Dell, 240 Hz monitöre göre seri bir monitör değil. AOC ve Samsung tepkime süresi olarak geçiyor. Alternatif olarak düşünebiliriz.

ASUS TUF'lara pek yaklaşmıyoruz. Balon bir seri TUF monitörler. Sadece aralarında sana önermiş olduğum bir nebze iyi. O da kendini detaylı incelemelerde kanıtladığı için öneriyoruz. Yoksa en ucuz 2K/IPS monitör. Çok bir performans beklememek gerekiyor.

Önerdiğim AOC, renk kalitesi, ergonomi, panel kalitesi, düşük tepkime süresi olarak önde bir model. AOC zaten oyuncu monitörleri altında çok başarılı bir marka. Agon serisi örnek olsun.
Teknoloji devi ülkenin ürünü Tayland'a ait.

Ben AOC'a alternatif MSI Optix MAG251RX 24.5'' 240Hz 1MS(MPRT) G-Sync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu MSI'yı öneririm. Mağazadan görüp, test edip alabiliyorsanız daha iyi avantaj sağlar. Ölü piksel testi muhim bir konudur.

Bütçe olarak yükseğe kaçılmayacaksa Samsung düşünebilirsiniz.

Geri
Yukarı