6.100 TL'lik sistem

MagnificentCan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 içerisinde bir sistem alacağım. Kasa, işlemci ve anakartı buradan alacağım. RAM, ekran kartı, SSD ve HDD'yi Amazon'dan alacağım. Sistem hakkıdaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz nelerdir?
İşlemci: İ5 6600K (TR)
Anakart: MSİ Gaming Z170 M5(TR)
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 2133 Mhz DDR4(Amazon)
Ekran Kartı: Evga GTX980 Sc (Amazon)
HDD: WD Blue 1 TB
SSD: Samsung 850 Evo 250 GB x2 RAİD (Amazon ikiside)
Kasa: Zalman MS800 (TR)
PSU: EVGA 750 B2 (Amazon)
Monitör: BenQ XL 2411Z 144Hz 1ms 24inch (TR)
TOPLAM FİYAT: 6100 TL. (Amazon kargo ücreti ve vergileri kısacası herşey dahil.)

Güncel

Arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim

WD Blue almayınız. WD alacaksanız Green yada Black olanından alınız. WD HDD'ler 3'e ayrılır Black>Green>Blue Oyun>Ofis>Ev

Bunu Alabilirsin seninkinden daha performanslı.
Ekran Kartı GTX 980 Tİ
Ve İşlemcisi İ7 6700K
6000 TL SİSTEM.png

@MagnificentCan Amazon'dan satın alırken sorun olabilir, biliyorsun değil mi?
Vergi vb herşey dahilinde ve tüm malzemeler Amazon'un kendisi tarafından satılıp kargolanıyor. Ayrıca vergileri Amazon önceden kesip ücretin içine dahil ediyor ve gümrükle uğraşmaya gerek kalmıyor direk eve geliyor. Bunlar dışında nasıl bir sorun olabilir ki hocam?

Vergi vb herşey dahilinde ve tüm malzemeler Amazon'un kendisi tarafından satılıp kargolanıyor. Ayrıca vergileri Amazon önceden kesip ücretin içine dahil ediyor ve gümrükle uğraşmaya gerek kalmıyor direk eve geliyor. Bunlar dışında nasıl bir sorun olabilir ki hocam?
Vergilerle ilgili sorun yaşayanları duymuştum ama kendim denemedim.

"K" ibareli islemci aliyorsunuz. Ancak sogutma dahi koymamissiniz. Ayrica cok dengesiz bir sistem kurmussunuz. Bazi bilesenler cok fazla olmus, bazilari cok dusuk olmus o butce icin. Anakart sanki biraz fazla olmus, M3 veya Pro modelide alinabilir. Ram render yapmayacaksaniz 8 gb'a indirilebilir daha sonra bir 8 gb daha ekleyebilirsiniz sonucta fiyatlari cok ucuz. SSD neden direk 2 adet aliyorsunuz anlayamadim. 250 gb zaten bir sure isinizi gorur, internet kafe gibi her gordugunuz oyunu yukleyecek degilsiniz ya.

WD Blue almayınız. WD alacaksanız Green yada Black olanından alınız. WD HDD'ler 3'e ayrılır Black>Green>Blue Oyun>Ofis>Ev
Black çok sesliymiş diye duydum. Fakat öyle bir sorun yoksa sizce Black mi Seagate Barracuda mı?

Hocam bu model dizüstü bilgisayarlar için

@MagnificentCan Amazon'dan satın alırken sorun olabilir, biliyorsun değil mi?
Eğer bahsettiğiniz sorunlar gümrükten geçmeme, vergi, kargo vb sorunlarsa bu sorunların hepsini dikkatlice inceledim ve daha önce Amazon'dan 80 dolar vergi limitini geçen ürün de almışlığım var. Amazon alacağım donanımların hepsini kendi sattığı için kendisi kargoluyor, vergisini satın alma sırasında ödenen paraya ekliyor kargo ile birlikte ve gümrükten kendisi geçirip eve yoluyor direk. Ayrıca donanımların hepsi de Türkiye'ye ve benim adresime yolanan donanımlar. Eğer bunun dışında bir sorundan bahsediyorsanız açıklarsanız sevinirim.

Bunu Alabilirsin seninkinden daha performanslı.
Ekran Kartı GTX 980 Tİ
Ve İşlemcisi İ7 6700KEki Görüntüle 128577
Hocam monitör dahil olmalı.

Türkiye'de toplanmasına göre ne kadar fiyat avantajı peki, ortalama?
Hocam TR'den alacağım sistemin aynısını toplasam fiyat yaklaşık 8000 -9000 TL tutar ortalama. Ya da 6000 TL lik başka bir sistem toplasam şuan alacağımdan çok daha az performanslı olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı