6,188 TL Bilgisayar Toplama

Arkadaşın seçtiği anakarta birebir VRM yapısı, soket türleri, genişletme yuvaları vs. birebir aynı. M-K'nın kırmızı boyalı hali ve peraken de değil toptan satılıyor. Bu bir direk birebirde anakart kaliteli gibi bir şey söylemedim lafı makatından anlama M.2 boşa masraf değildir yer görüntü ve hız aşısından gayet iyi ve SATA SSD'lere göre daha ucuza geliyor kasa bende var üst ve ön mesh panel üstte manyetik toz filtresi var PSU altta olduğu için ısınma sorunu yok alt tada küçük ızgaraları var ön ve üstte toplam 5 fan var alt ön ve üstten hava alıyor arka kısımdan sıcak havayı atıyor toplam 6 fan bulunuyor kasamda zorlarsam 7'ye çıkarabilirim gayette serin çalışıyor saatlerce oynamam rağmen RGB kumandasına fan ayarı var zaten maxs hıza alınca kasa serin oluyor kendi tecrübelerimle yazdım. Birazdan işe gideceğim gitmesem tüm performansını detaylı gösterirdim ama uğraşmama değmez ben satmıyorum sonuçta.

B450M Dragon’la karıştırdım pardon. Vento kasanın üst tarafına bakmadım pardon.

Hocam siz çok yardım severmişsiniz bir arkadaşınıza 6188TL sistem tavsiyesi istemişsiniz diğer konunuzda arkadaşınız için 5000TL'ye sistem güncelleme konusu açmışsınız gerçekten toplanacak mı yoksa hayali falan mı kurduruyorsun?
Hocam burada satın dendi, buna karar verdi o da. Alacağı monitörü kendi kafasında belirledi ve toplam ele geçen fiyattan monitör fiyatını çıkardı. Geriye 6188 TL kaldı. Monitör pahalı ama o monitörü istiyor.

O bütçeye RX5600XT sığabilir:
- AMD Ryzen 3 3100 4C/8T işlemci (1020TL-FerYak Bilişim)
- Gigabyte B450M S2H anakart (600TL-Sitem)
- NeoForza Black Faye 8GB 3600MHz CL15 bellek (350TL-Depopark)
- Powercolor RX5600XT Dual Cooling 6GB ekran kartı (3060TL-GarajOnline)
- Seagate Barracuda Q1 480GB SSD (480TL-Hepsiburada)
- In Win 101 650W 80+ (In Win A65 PSU) kasa (920TL-FerYak Bilişim)

Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 AX4U320038G16A-SR30 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe x2

6197 TL. 9 TL bile veremiyorsa ramden kısılabilir. Böylelikle 6153 TL olması lazım.

Hocam burada satın dendi, buna karar verdi o da. Alacağı monitörü kendi kafasında belirledi ve toplam ele geçen fiyattan monitör fiyatını çıkardı. Geriye 6188 TL kaldı. Monitör pahalı ama o monitörü istiyor.
Hangi monitörü alacak söyleyebilir misin?

Geri
Yukarı