6.500 TL sistem önerisi

Bütçe
6-7K

emirmoralioglu

Picopat
Photoshop ve günlük kullanım için sistem toplamayı düşünüyorum. Oyun oynamayacağım, xbox'ım mevcut.

Mevcut olanlar
Monitör
970 evo plus 1tb
Kasa ve psu var fakat psunun kalitesiz olduğunu düşünüyorum o yüzden değiştirmem gerek.
Kasada sadece 1 fan mevcut, ekte belirttiğim kasanın ve psunun aynısı:
Everest EPS-550SM 600W BOŞ KASA - Kasa ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Donanımları sahibinden.com'da - 1114143628

Ayrıca oyun oynamayacağım ve 3d işlere girmeyeceğim için ekran kartına ihtiyacımın olmadığını düşünüyorum.
HD 5670 ve GT 730'um var, alacağım anakart bunları destekler mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Hem ileriye dönük hem de kaliteli oldu böyle.

@Caner Uncu
Gayet makul gözüküyor fakat dahili grafik kartlı sistem almalı mıyım yoksa belirttiğim ekran kartları ile devam mı etmeliyim bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Bir de bu anakart bileşenlerini çok araştırdım fakat hala tam oturmadı kafamda. Bu anakart yerine 500-700 tl verip şunu alabilirsen çok iyi olur dediğiniz bir alternatif var mı?

Hocam B450 anakart yeterli böyle bir sistem için. Bir tık iyisi B550 chipset alınabilir, bütçenizi aşıyor.

Zaten oyun falan oynamayacakmışsınız, o zaman işlemciyi R5 5600'e zorlayabilirsiniz. İleride çok sağlam bir ekran kartı takıp kullanabilirsiniz. Olmadı R5 5500 alırsınız, o da yeterli. GT 730 ile kullanırsınız önemli değil.

Hem ileriye dönük hem de kaliteli oldu böyle.
İkinci ele yöndlmek daha iyi olur.

Hocam B450 anakart yeterli böyle bir sistem için. Bir tık iyisi B550 chipset alınabilir, bütçenizi aşıyor.

Zaten oyun falan oynamayacakmışsınız, o zaman işlemciyi R5 5600'e zorlayabilirsiniz. İleride çok sağlam bir ekran kartı takıp kullanabilirsiniz. Olmadı R5 5500 alırsınız, o da yeterli. GT 730 ile kullanırsınız önemli değil.
Anladım, b550 olarak en uygun fiyatlı olan bu ürün: MSI PRO B550M-P GEN3 B550 Soket AM4 DDR4 4400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Benim yapacağım işlemleri düşünerek, sizin attığınız b450 ile karşılaştırıldığında 600tl fark için alınmalı mı, değer mi, sizce?

Ayrıca sizin attığınız b450 yerine şu kartı almak mantıklı olur mu?

Şuan kullandığım sistem 2013-2015 civarından ve hiçbir yükseltme yapamıyorum. Bir daha dilim yanmaması için anakartın almışken düzgün olmasını istiyorum.

Bir kaç daha sormak istediğim bir şey var fakat darlamak istemiyorum. Vatan'a girip anakartta b450 serisinde ucuzdan pahalıya sıralama yapıldığında alabileceğim en mantıklı anakart nedir?
1690717012696.png

B450M Pro VDH MAX modeli, benim attığım modelden daha iyi evet. Ben bütçenize uygun olsun diye onu koydum. Alabilme şansınız varsa B550 daha iyi olur elbette.

Birkaç daha sormak istediğim bir şey var fakat darlamak istemiyorum
Estağfurullah, sorabilirsiniz. Görseldeki alttaki üç model de iyi. Üsttekiler daha giriş segment ürünler.

Geri
Yukarı