6.500 TL sistem önerisi

Bütçe
6-7K
B450M Pro VDH MAX modeli, benim attığım modelden daha iyi evet. Ben bütçenize uygun olsun diye onu koydum. Alabilme şansınız varsa B550 daha iyi olur elbette.

Estağfurullah, sorabilirsiniz. Görseldeki alttaki üç model de iyi. Üsttekiler daha giriş segment ürünler.
Teşekkür ederim öncelikle. Aklıma yatan 3 model arasındayım sizce hangisini seçmem daha uygun olur?

Öneriniz nedir?

Son düzenleme:
Dün neredeyse her şeyi tamamladım. Geriye sadece işlemciyi seçmek kaldı.

Aldığım parçalar;
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
MSI PRO B550M-P GEN3 B550 Soket AM4 DDR4 4400MHz (OC) M.2 Anakart - Vatan Bilgisayar
NZXT C550 550W 80+ Bronze Yari Modüler 120mm Fanli PSU | ITOPYA

Dediğim gibi, xbox'ım mevcut oyun oynamayacağım bir sistem olacak. Çok nadiren canım çekerse lole falan girebilirim fakat zaten bildiğiniz üzere sistemi yormayan bir oyun. Hangi işlemi almalıyım bilemedim. Sistem en az 5 sene gitsin istiyorum. Ryzen 5 5600 alacak bütçem var, fakat onun yerine gidip ryzen 5500 mü alsam diye düşünmüyor değilim. Çünkü sistemi zorlayacak etkinliklerim yok. Fakat almışken de 5-6 sene kullanılacak düşüncesi ile 5600 kafama yatıyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.

B550 MSI olan model fiyatına göre çok iyi duruyor. Alınabilir. Fiyatı uygun bayağı.
Bu arada, siz baktığınızda fiyatı kaçtı hatırlıyor musunuz ? Hepsiburada'da 2350 idi en son. 9 ayda vade farkı olduğu için ben de gidip vatandan satın aldım 2.500 küsüre.

Yeni konular

Geri
Yukarı