6-7 yıllık 300W PSU kullanılır mı?

iRomBox39

Decapat
Ekran kartım RX460, şu anki işlemcim i3 550, anakartım Foxconn H55MXv, RAM'im 2x 4GB DDR3 1333MHz, 1 adet sabit disk var(WDc WD5000aakx-001ca0 ATA device). Arkadaşlar bu sisteme Xeon X3470 almayı düşünüyorum, 300W, 6-7 senelik(eski), 12v kanalından 228w veren, şimdiye kadar bir sorun çıkarmamış bir PSU la bu işlemciyi kullanırsam ne olur? Yanar mı? Açılır mı? Açılır da oyunda mı kapanır?Veya sorunsuz kullanmaya devam mı ederim?

Bazıları kullanırsın güç yeter diyor, bazıları güç yetmez diyor, bazıları PC açılmaz yanardiyor kafam karıştı: /. Bense en çok PC'nin yanmasından korkuyorum. Yani güç yetmezse PSU'yu değiştiririm ama ya yanarsa?Böyle bir şey oplabilir mi sizce? Yani işlemciyi şu an alsam'den emekten korkuyor asıl sorun burada :D

Not: Arkadaşlar bütçe çok sıkıntılı şu an RAM ve işlemci almayı düşünüyorum birde PSU eklenirse yanarım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 460 için 300W PSU yeterli olmayacaktır. Hele ki 6-7 yıllık bir PSU. Sistemi riske atmak yerine yeni bir PSU almanızı tavsiye ederim.

RX 460 için 300W PSU yeterli olmayacaktır. Hele ki 6-7 yıllık bir PSU. Sistemi riske atmak yerine yeni bir PSU almanızı tavsiye ederim.
gtx 1050 le rx 460 ın TDP değerleri eşit. AMD rx 460 için min. 450w diyor ama Nvidia gtx 1050 için 300w psu yeter diyor. yani aslında rx 460 için 300w yetmezmi sonuçta ikiside aynı gücü çekiyor?

Şehir elektriğindeki dalgalı(voltajın ani yükselip çıkması)değişimde sisteminiz pert olma riski var. Ülkemizdeki elektrik alt yapısı internette olduğu gibi iyi değil.
yani şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. eğer işlemci almassam zaten yine bu psu yu kullanmaya devam edicem. benim sorduğum bu işlemciyi taktığımda şuanki sisteme ekstra bir zararı olurmu? yeni sizin dediğiniz ülke alt yapsının kötülüğünün zararı işlemciyi taktıktan sonramı ortaya çıkıcak?

Bahsettiğiniz işlemcinin TDP'si şuanda kullandığınız işlemciden 20W daha fazla. Sisteminize ucu ucuna yetecektir sanırsam. Sisteminizde istikrar sorunları ve ani kapanmalar olabilir yada daha kötüsü... Yeni PSU tavsiyemdir.
işlemci bu gün geldi, taktım şu anda kullanıyorum. gta 5 vs girdim ama sorun olmadı. yani yetti galiba psu :D. ama tek sorun çok ısınıyor. yani işlemci 95 derece ama soğutucu sıcak değil anlamadım bu olayı.

işlemci bu gün geldi, taktım şu anda kullanıyorum. gta 5 vs girdim ama sorun olmadı. yani yetti galiba psu :D. ama tek sorun çok ısınıyor. yani işlemci 95 derece ama soğutucu sıcak değil anlamadım bu olayı.
Yetmiş olabilir fakat günü kurtarırsınız. Bir kaç sene içinde psu'nun gücü yetmeyecektir ve psu şu anda daha fazla yükte çalışıyor. 7 sene içinde yeteri kadar yorulmuş zaten... Emekli vakti yaklaşmış anlayacağınız.

Ne olur ne olmaz 500+80 bir psu al kaliteli olsun bir kere al elinde patlamasın.
Yetmiş olabilir fakat günü kurtarırsınız. Bir kaç sene içinde psu'nun gücü yetmeyecektir ve psu şu anda daha fazla yükte çalışıyor. 7 sene içinde yeteri kadar yorulmuş zaten... Emekli vakti yaklaşmış anlayacağınız.
değiştirmey, düşünüyorum zatende bu ısınma sorununu nasıl çözerim? en iyisi yeni konu açayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı