RX460 ve Xeon X340 sisteme 300W PSU yeter mi?

iRomBox39

Decapat
Arkadaşlar anakartım Foxconn h55mxv şu anki işlemcim i3 550 ve yeni aldığım ekran kartım RX 460. Haliyle ekran kartı güçlü işlemci güçsüz olduğu için darboğaz oluyor(720p oyun oynuyorum şimdiye kadar hiçbir sorun olmadı sadece darboğaz oluyor işlemciden dolay ). Ben bu sisteme xeon x3440 takmayı düşünüyorum. Bende şu an 300W PSU var (belson hk400-51an.). Bu PSU sisteme yeter mi? RAM 2x DDR3 4GB RAM, 1x CD DVD okuyucu var (çok güc harcıyorsa çıkarırım ), max 3 USB takılı oluyor, 2x hardisk var(biri exper biri data diye geçiyor ), başka da bir şey yok:) Not: 12v kanalından 19A geçiyor o da 228w'a denk geliyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tahminim yeter ama muhtemelen hazır kasa içindeki PSU'dan bahsediyoruz. Muhtemelen yıllar içinde verebileceği maksimum watt miktarında azalma olmuştur. Ama denemeden göremezsin tabii.

Kullanırsanız olacak ihtimaller şunlar;

1- Bilgisayar çalışır. Kullanırsınız.

2- Bilgisayar çalışır, Ama ağır bir iş yapmaya başladığınızda dayanamaz ve kapanır.

3- Bilgisayar açılmaz, saniyesine açılır ve kapanır.

4- Bilgisayar çalışmaya başlar ama duman çıkar ve bilgisayar yanabilir.

5- Bilgisayar çalışmaz, tepki vermez.

6- Bilgisayar saniyesine açılır ve tüm devreler yanabilir.

7- Bilgisayar çalışır ama bir süre sonra kapanır.

Aklıma bu kadar geldi. Umarım 1. İhtimal gerçekleşir ama tavsiyem geleceğe dönük olmasıyla birlikte 600-650 Watt 80+ bir PSU almanız. İsterseniz 500W 80+ al.

Kullanırsanız olacak ihtimaller şunlar;

1- Bilgisayar çalışır. Kullanırsınız.

2- Bilgisayar çalışır, Ama ağır bir iş yapmaya başladığınızda dayanamaz ve kapanır.

3- Bilgisayar açılmaz, saniyesine açılır ve kapanır.

4- Bilgisayar çalışmaya başlar ama duman çıkar ve bilgisayar yanabilir.

5- Bilgisayar çalışmaz, tepki vermez.

6- Bilgisayar saniyesine açılır ve tüm devreler yanabilir.

7- Bilgisayar çalışır ama bir süre sonra kapanır.

Aklıma bu kadar geldi. Umarım 1. İhtimal gerçekleşir ama tavsiyem geleceğe dönük olmasıyla birlikte 600-650 Watt 80+ bir PSU almanız. İsterseniz 500W 80+ al.
Anladım ama deneme yapmamız gerekmiyor mu? Nereden bileceğiz bunların olup olmayacağını?

İhtimal zaten. Kesin olacak diye bir şey yok. Belki de direk açılmadan yanacak. Ama tavsiyem onu kullanmadan direk yeni bir PSU’ya geçmeniz.

İhtimal zaten. Kesin olacak diye bir şey yok. Belki de direk açılmadan yanacak. Ama tavsiyem onu kullanmadan direk yeni bir PSU’ya geçmeniz.
Anladım RX 460 ekran kartını haftaya almaya gideceğim Allah nasip ederse. Ekran kartını aldığımda artık başka bir yerde test etmem lazım. Şimdiki PSU'm ve GT 420 ekran kartını bir de CD-ROM okuyucuyu satıp üstüne para ekleyip 160 TL fiyatı olan Aerocool 400w Vxp400 Plus Güç Kaynağı PSU alacağım. Bütçe çok sıkıntılı zar zor yaşamaya çalışıyoruz resmen.

O zaman idarelik olarak alabilirsiniz. Ama uzun süreli kullanım için tavsiye etmem. 5 yıl ömür felan deniliyor ama 1.5 yıl sonra gümlüyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı