6-7 yıllık 300W PSU kullanılır mı?

iRomBox39

Decapat
Ekran kartım RX460, şu anki işlemcim i3 550, anakartım Foxconn H55MXv, RAM'im 2x 4GB DDR3 1333MHz, 1 adet sabit disk var(WDc WD5000aakx-001ca0 ATA device). Arkadaşlar bu sisteme Xeon X3470 almayı düşünüyorum, 300W, 6-7 senelik(eski), 12v kanalından 228w veren, şimdiye kadar bir sorun çıkarmamış bir PSU la bu işlemciyi kullanırsam ne olur? Yanar mı? Açılır mı? Açılır da oyunda mı kapanır?Veya sorunsuz kullanmaya devam mı ederim?

Bazıları kullanırsın güç yeter diyor, bazıları güç yetmez diyor, bazıları PC açılmaz yanardiyor kafam karıştı: /. Bense en çok PC'nin yanmasından korkuyorum. Yani güç yetmezse PSU'yu değiştiririm ama ya yanarsa?Böyle bir şey oplabilir mi sizce? Yani işlemciyi şu an alsam'den emekten korkuyor asıl sorun burada :D

Not: Arkadaşlar bütçe çok sıkıntılı şu an RAM ve işlemci almayı düşünüyorum birde PSU eklenirse yanarım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios olayına bakın, konuya tam hakim değilim çünkü. (Belki de normaldir, neticede Xeon işlemci...)
yani aliexpresste yorumlara baktığımda stock soğutucuyla 70 derece de kullananlar var. yani termalı yeteri kadar sıktım, fanın 4 tane vida gibi şeyini ittirdim ve kilitledim, taktım ve sonuç bu nerde hata yapmış olabilirimki :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı