6 adet Corsair fan için iCUE Commander Pro mu almalıyım?

• Konuyu başlatan Silinen üye 294212
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 294212

Ziyaretçi
Corsair Carbide Spec-Omega RGB kasa ve MSI B450M Mortar Max 4133MHz(OC) anakarta sahibim. Önde 3 adet, üstte 2 adet ve arkada 1 adet olmak üzere toplam 6 adet HD120 RGB LED High Performance 120mm model fan kullanmak istiyorum. Montajını yaptım ancak bunları çalıştırmak ve fan kontrollerini sağlamak için iCUE commander Pro mu almam gerekiyor? Bu anakarta nasıl 6 adet fan bağlantısı yapabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fanlar iCUE destekliyorsa, Commander Proya gerek yok. Lighting Node Core alabilirsin. 6 adet girişi var, hepsini iCUE üzerinden kontrol etmene olanak sağlıyor. iCUE desteği yok ise ne alırsan al kontrol edemezsin.

Eğer fanlar iCUE destekliyorsa, Commander Proya gerek yok. Lighting Node Core alabilirsin. 6 adet girişi var, hepsini iCUE üzerinden kontrol etmene olanak sağlıyor. iCUE desteği yok ise ne alırsan al kontrol edemezsin.

İzlediğim videolara göre Lighting Node Core yalnızca RGB fonksiyonu ve yönetimi için kullanılıyor. Commander Pro ise Power üzerinden güç alıp fanlara veriyor ve fan hızlarını takip edip müdahele etmene olanak sağlıyor. Yani bu sayede 6 adet Fan bağlamama olanak sağlıyormuş.

Commander Pro daha çok, 6'dan fazla fan bağlamak isteyenler için üretilmiş bir ürün. Fanları kontrol edebilme özelliği var mı bundan emin değilim.

Şimdi kontrol ettim, evet 4 pin PWM fanları kontrol edebiliyorsun. Biraz pahalı bir ürün ama kalite ve program kolaylığı açısından tercih edilebilir. Türkiye fiyatı ile Amazon.com fiyatını karşılaştırıp, hangisi uygunsa oradan alabilirsin. Eline ulaşması en fazla 15 gün sürer. Ya da normal bir fan çoklayıcı alabilirsin. Hepsi PWM olduğu için, biri nasıl çalışırsa diğerleri de aynı şekilde çalışacak.

Son düzenleme:
Commander Pro daha çok, 6'dan fazla fan bağlamak isteyenler için üretilmiş bir ürün. Fanları kontrol edebilme özelliği var mı bundan emin değilim.

Şimdi kontrol ettim, evet 4 pin PWM fanları kontrol edebiliyorsun. Biraz pahalı bir ürün ama kalite ve program kolaylığı açısından tercih edilebilir. Türkiye fiyatı ile Amazon.com fiyatını karşılaştırıp, hangisi uygunsa oradan alabilirsin. Eline ulaşması en fazla 15 gün sürer. Ya da normal bir fan çoklayıcı alabilirsin. Hepsi PWM olduğu için, biri nasıl çalışırsa diğerleri de aynı şekilde çalışacak.

Anakartım maksimum 3 destekliyor. Commander Pro ile bu sayıyı 6'ya çıkartabiliyorum. Ayrıca fanları kontrol edip hem rpm hemde modlarını ayarlamama olanak sağlıyor. Muhtemelen böyle oluncada program kontrolü altında daha istikrarlı çalışıyor olabilirler.

Türkiye'de satan bulamadığım için Amazon.co.uk üzerinden İngiltere'den aldım. Daha önce de almıştım Corsair ürünleri 8-10 gün içerisinde elime ulaştı. Normal bir fan çoklayıcı da almayı düşündüm ancak mağlum 15'e yakın parça Corsair ve olmuşken tam olsun istedim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı